Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Dzień przyjaźni w Inowrocławiu
Wtorek,     15 / 09 / 2020

Po ubiegłorocznej akcji „Wolność #KochamiRozumiem”, przyszedł czas na PRZYJAŹŃ. 19 września w Inowrocławiu będzie dniem przyjaźni z koncertem Ørganka.

Na wydarzenie INOWROCŁAW = PRZYJAŹŃ #KochamiRomumiem składają się panele dyskusyjne oraz koncert. Podczas debat, które zostaną prowadzone w Teatrze Miejskim, polskie sławy będą rozmawiały o znaczeniu przyjaźni w naszym życiu.

Jako pierwsze, o godz. 14 wystąpią polskie aktorki: Beata Kawka i Joanna Brodzik. - Przyjaźń jest o wiele trudniejsza od miłości, bo opiera się na absolutnej wolności, akceptacji, tolerancji - powiedziała podczas jednego z wywiadów Joanna Brodzik. Z pewnością ta myśl będzie rozwijana podczas sobotniego spotkania.

Druga para przyjaciół, które zobaczymy na deskach Teatru Miejskiego to słynny aktor filmowy i teatralny, uznawany za króla polskiego kina, Daniel Olbrychski i jego żona Krystyna Demska-Olbrychska. Małżeństwo opowie o swojej przyjaźni o 15.30.

W trzecim panelu dyskusyjnym, o godz. 17, wezmą udział Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj. Na co dzień przyjaciele, łączy ich zamiłowanie do literatury. Marcin Świetlicki, polski poeta, powieściopisarz i dziennikarz wystąpi z Mariuszem Czubajem, polskim literaturoznawcą, autorem powieści kryminalnych na podwójnym spotkaniu autorskim.

- Jestem przekonany, że tegoroczna edycja naszego superwydarzenia „#KochamiRozumiem” jest bliska inowrocławianom, bowiem tematem przewodnim jest przyjaźń. Czekają nas ciekawe dyskusje i dawka dobrej muzyki – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Druga część dnia to koncerty przyjaźni, które rozpoczną się o godz. 19.30 w Teatrze Letnim. Gwiazdą wieczoru będzie Ørganek, polski rockowy zespół, który zasłynął debiutancką płytą „Głupi”, która ukazała się w 2014 roku. Grupa ma już na koncie kilka prestiżowych nagród i wyróżnień. Jako support wystąpi stypendysta Prezydenta Miasta Inowrocławia, Michał „Gęsik” Gęsikowski.

19 września zaplanowane zostały także dodatkowe atrakcje, m.in. możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia z przyjacielem, a jednocześnie wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania będą pakiety dla przyjaciół. Nie zabraknie przyjaznych WiewiórINEK. Ponadto na specjalnej tablicy każdy będzie mógł napisać za co lubi Inowrocław.

Bezpłatne zaproszenia na panele dyskusyjne można odbierać w sekretariacie Kujawskiego Centrum Kultury przy ul. Kilińskiego 16 w Inowrocławiu od 4 września. Bilety na Koncert Przyjaźni w cenie 40 zł (bilet indywidualny) i 60 zł (bilet przyjacielski dla dwóch osób) do nabycia w Kujawskim Centrum Kultury lub na www.kckino.pl. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Kujawskie Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 13-05-2021
Dziś imieniny
Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: