Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kolejne przęsła tężni będą wyremontowane
Poniedziałek,     27 / 07 / 2020

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Miasto wyremontuje pozostałe przęsła tężni, na co został ogłoszony przetarg. 

Przypomnijmy, że w kwietniu br. zakończył się pierwszy etap prac związany z jej remontem. Wówczas modernizacją objętych było 10 przęseł. Prace polegały na wymianie wszystkich łat drewnianych i rusztu drewnianego, wymianie 10 procent drewnianych podwalin oraz wymianie tarniny. 

Dzięki wieloletnim staraniom Prezydenta Miasta Inowrocławia i przeprowadzonych rozmowach z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego możliwe będzie kontynuowanie tego remontu. Na realizację tego zadania Miasto przeznaczy środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Uzdrowisko Inowrocław – rozwój potencjału endogenicznego regionu”. 

Należy nadmienić, że jest to pierwszy tak duży remont tężni od czasu jej otwarcia. Zadanie to nie jest łatwe do zrealizowania, chociażby ze względu na brak tarniny w Polsce. Powodem są trudności z kupnem tarniny, co jest spowodowane coraz większym zainteresowaniem innych miast tworzeniem mini tężni oraz remontem tężni w Ciechocinku.

- Cieszę się, że mimo trudności, nasza tężnia odzyska swoją dawną świetność i będzie służyć mieszkańcom i gościom przez kolejna lata – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Rozpoczęcie drugiego etapu prac remontowych przewiduje się nie wcześniej niż w połowie listopada 2020 r. Prace będą polegały na wymianie wyeksploatowanej tarniny w pozostałych 73 przęsłach, łat oraz rusztu drewnianego a także wymianie podłogi drewnianej tarasu widokowego. 

Wykonawca na realizację zadania będzie miał około 120 dni od przekazania placu budowy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Poniedziałek, 10-08-2020
Dziś imieniny
Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: