Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Żłobki i przedszkola wznawiają działalność
Czwartek,     14 / 05 / 2020

- Od 18 maja mogą wznowić swoją działalność opiekuńczą i wychowawczą inowrocławskie żłobki i przedszkola - informuje prezydent Ryszard Brejza. 

Po uzgodnieniu z prezydentem miasta, decyzję w tych sprawach podjęli dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, co było możliwe po stałym monitorowaniu liczby osób zakażonych w Inowrocławiu oraz regionie. Utrzymujący się stabilny poziom bezpieczeństwa, pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy wykazują zainteresowanie oddaniem swoich dzieci do placówki. Istotnym argumentem jest również powrót do pracy od przyszłego tygodnia kolejnych grup zawodowych.

Dzięki dużemu wysiłkowi dyrekcji oraz pracowników, udało się dostosować wszystkie miejskie placówki do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Stworzono, po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym, szczegółowe procedury dotyczące zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa wszystkim przebywającym w placówce dzieciom oraz pracownikom. Procedury te uwzględniają specyfikę budynków oraz możliwości organizacyjne w każdym ze żłobków i przedszkoli. 

Dyrektorzy przeprowadzili również szkolenia z zakresu stosowania obowiązujących przepisów sanitarnych oraz wdrożenia prawidłowych procedur bezpieczeństwa i higieny. 

- Szkoda tylko, że w obecnej fazie zachorowań, w tym utajonych występujących u dzieci, nie zapewniono nam możliwości objęcia programem testowym wszystkich pracowników żłobków i przedszkoli. To na pewno wzmocniłoby tak pożądane poczucie bezpieczeństwa - dodał Ryszard Brejza.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Niedziela, 31-05-2020
Dziś imieniny
Anieli, Feliksa, Kamili
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: