Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Za nami XXII sesja RMI
Poniedziałek,     30 / 03 / 2020

Dzisiaj odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej Inowrocławia, podczas której, w związku z panującą epidemią koronawirusa, obowiązywały nadzwyczajne środki ostrożności. Ponadto w porządku obrad znalazły się tylko projekty uchwał niezbędnych do podjęcia, m.in. sprawy finansowe i sprawozdania.

Na sali sesyjnej stoły ustawiono w 1,5-metrowej odległości i oddzielono płytami z pleksi. Przy stole prezydialnym również zachowano odpowiednie przerwy. Radni wyposażeni zostali w maseczki i rękawiczki. Przy wejściu do urzędu każdy został zobowiązany do zdezynfekowania rąk.

W trakcie sesji radni przyjęli zmiany w budżecie Miasta na 2020 rok.

Rada Miejska Inowrocławia w drodze uchwały wyraziła zgodę na udzielenie Powiatowi Inowrocławskiemu pomocy finansowej związanej z realizacją rozbudowy skrzyżowania ulic: S. Staszica, Górnicza, Poznańska, Prymasa J. Glempa.

Przypomnijmy, że na to zadanie Powiat Inowrocławski otrzymał 50-procentowe dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zadeklarował udzielenie wsparcia finansowego na kwotę 1 460 013,00 zł. Po rozstrzygnięciu przetargu przez Powiat Inowrocławski, ostateczny koszt inwestycji wyniósł 5 840 053,33 zł. W związku z tym, Miasto zobowiązuje się pokryć pozostałą część wkładu władnego Powiatu, w celu realizacji tej inwestycji w wysokości 1 460 014,33 zł.

Podczas marcowej sesji przedstawiony został także projekt uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów. Zapisy dostosowane zostały do nowych, narzuconych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi.

Radni rozpatrywali także projekty uchwał w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny w 2019 r. oraz przyjęcia sprawozdań z działalności merytorycznej samorządowych instytucji kultury – Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza i Kujawskiego Centrum Kultury. Przyjęto także program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt domowych. Przyjęcie takich uchwał przez radnych jest obligatoryjne w związki z obowiązującym prawem.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 19-09-2020
Dziś imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: