Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Wystawa Mleczki w Inowrocławiu
Środa,     04 / 03 / 2020

13 marca o godzinie 18:00 w Galerii Miejskiej będzie można wziąć udział w uroczystym otwarciu wystawy rysunków Andrzeja Mleczki. Wstęp na wystawę 100 najlepszych prac artysty jest bezpłatny. 

Wystawę rysunków Andrzeja Mleczki będzie można oglądać od 13 marca do końca maja w Galerii Miejskiej przy ulicy plac Klasztorny 2 w Inowrocławiu.  Andrzej Mleczko to artysta–rysownik, autor ponad 20 tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, a także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Prace Andrzeja Mleczki dotykają tematyki codziennej, sygnalizują o problemach i tematach trudnych, dyskusyjnych, a jednocześnie – ponadczasowych. Najczęściej związane są z relacjami międzyludzkimi, polityką, religią, nowoczesną technologią. 

Na prośbę organizatorów wydarzenia – Miasta Inowrocław i Kujawskiego Centrum Kultury – Andrzej Mleczko wykonał rysunek promujący nasze miasto. Rysunek ma charakter humorystyczny i jest wesołym spojrzeniem na miasto przy uwzględnieniu jego najważniejszych, charakterystycznych cech. Pracę będzie można obejrzeć po raz pierwszy podczas wernisażu 13 marca. 

Prace Andrzeja Mleczki zachwycają, bawią, odrywają od szarej codzienności i dodają energii! Zapraszamy wszystkich chętnych 13 marca o godzinie 18:00 na podróż z przymrużeniem oka po 100 najlepszych rysunkach Andrzeja Mleczki. 

Mecenat nad wydarzeniem sprawuje firma Pozkal z Inowrocławia. 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Czwartek, 09-04-2020
Dziś imieniny
Mai, Marcelego, Wadima
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: