Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Tydzień pod znakiem teatru
Piątek,     28 / 02 / 2020

Tydzień Teatru to prawdziwa gratka dla miłośników kultury i sztuki aktorskiej. Od 20 do 28 marca na scenie odbędą się spektakle i koncert. Na deskach inowrocławskiego teatru zaprezentują się zarówno uznani artyści scen krajowych, jak i młodzież, która będzie rywalizowała w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych, czyli „Arlekinady”. Impreza zakończy się koncertem Darii Zawiałow.

Tydzień Teatru rozpocznie się spektaklem „Projekt Laramie” w reżyserii Michaela Gielety. 20 marca sztukę współczesną wystawią znani aktorzy, m.in. Zuzanna Bernat, Daria Widawska, Beata Kawka, Jacek Kopczyński i Filip Milczarski.

23 marca odbędzie się wiosenna odsłona Kopalni Kultury. Przed południem w Teatrze Miejskim Kujawskie Centrum Kultury zaprasza uczniów szkół na prezentacje sekcji i kół zainteresowań, a o godz. 18 na wielką galę. W programie kulturalnego „Powitania wiosny” koncert, pokaz tańca, wystawa prac rysunku i malarstwa, piosenka aktorska. Przed publicznością wystąpią uczestnicy sekcji Kujawskiego Centrum Kultury. Wstęp na wydarzenie za okazaniem bezpłatnej wejściówki.

Następnego dnia zobaczymy spektakl „Dzikość Serca” - adaptację powieści Barry’ego Gifforda w reżyserii Michała Piotrowskiego. Wystąpią m.in. Kaśka Dudek, Ola Fielek, Anna Kadulska, Artur Święs.

Bilety na spektakle teatralne w cenie 20 zł będzie można nabyć w KCK od 2 marca.

25 marca na deskach teatru pojawi się młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego. Publiczność wysłucha koncertu „Czułość II”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

27 i 28 marca to XVIII Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych. Do Inowrocławia przyjadą utalentowani młodzi aktorzy z całej Polski. Młodzież oceniać będzie jury w składzie: Aleksandra Konieczna, Łukasz Maciejewski i Jerzy Rochowiak. 28 marca, na zakończenie „Arlekinady” odbędzie się koncert polskiej piosenkarki i kompozytorki Darii Zawiałow, podczas którego usłyszymy hity, takie jak: „Hej Hej” czy „Punk Fu!”. Fani muzyki indie pop i rock będą mogli kupić bilety w cenie 50 zł od 2 marca. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych jest Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i I Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu.

Karnet na wszystkie wydarzenia Tygodnia Teatru dostępny będzie w cenie 75 zł.

Na kulturalny tydzień w Teatrze Miejskim zaprasza Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Kujawskie Centrum Kultury.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Czwartek, 09-04-2020
Dziś imieniny
Mai, Marcelego, Wadima
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: