Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Serce pasowało...
Środa,     12 / 02 / 2020

W miniony wtorek w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu dyskutowano o transplantologii. Przyczyną do podjęcia tematu stała się publikacja Anny Matei "Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii". Autorką reportażu jest dziennikarka i publicystka, laureatka nagrody Grand Press 2007 w kategorii wywiad za rozmowę z Ewą Szumańską.

Anna Mateja do Inowrocławia przyjechała z Krakowa, gdzie mieszka i pracuje. Przyznała, że jest to Jej druga wizyta, a pierwsza związana z działalnością pisarską. Z Autorką reportażu rozmawiał Bartosz Wiśniewski. Dyskusji przysłuchiwali się Czytelnicy, którzy żywo reagowali na opowieść o pionierach polskiej transplantologii oraz ich dokonaniach. Podkreślono zasługi Jana Nielubowicza, Tadeusza Orłowskiego, Wojciecha Rowińskiego, Mariana Zembali, Adama Maciejewskiego czy Zbigniewa Religi. Wśród tych znanych lekarzy, pojawiła się również postać Jana Molla, kardiochirurga, wychowanka Gimnazjum Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, który jako pierwszy w Europie Wschodniej w 1969 roku podjął się przeszczepienia serca.

Reportaż "Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii" dostępny jest w Wypożyczalni dla Dorosłych. Zachęcamy do zapoznania z ideą dawstwa narządów.

        

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 27-02-2020
Dziś imieniny
Gagrieli, Liwii, Leonarda
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: