Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kto głosuje, ten się liczy!
Filmy:
Zaplanuj sobie Inowrocław - kalendarz wydarzeń na 2020 rok
Środa,     29 / 01 / 2020

Po raz piąty w ramach kampanii „Zaplanuj sobie Inowrocław” Miasto Inowrocław zachęca do skorzystania z oferty kulturalnej. W kalendarzu znalazły się imprezy o charakterze ogólnopolskim, nowe propozycje oraz cykliczne wydarzenia.

- Bogata oferta imprez o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, sportowym, a także festynów rodzinnych stała się już inowrocławską tradycją. Miło widzieć setki mieszkańców, którzy chętnie korzystają z naszych propozycji. Całoroczny kalendarz wydarzeń przyciąga także turystów. Inowrocław dzięki temu daje się poznać jako miasto aktywne i otwarte - mówi prezydent Ryszard Brejza.

W Inowrocławiu odbędą się dobrze znane imprezy takie jak: Art Ino Festiwal, Solankowy Koszmar, Piastowski Festiwal Biegowy, Mikołajki na Rynku czy Szopka Bożonarodzeniowa.

Zaproponowane w ubiegłym roku nowości cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego znalazły się one także w tegorocznym kalendarzu np. Święto Królowej Jadwigi. W lipcu stowarzyszenie Sprzymierzeni Gaming Center już po raz drugi zorganizuje imprezę e-gamingową.

W tym roku zaproponowano także nowości. Przed Wielkanocą, 8 kwietnia na Rynku pojawi się Zagroda Zajączka - gwarancja dobrej, rodzinnej zabawy. Podczas wydarzenia nie zabraknie m.in. świątecznych ozdób na Rynku, karuzeli, barwnych przebierańców czy poczęstunku.

Ponadto w tym roku w naszym mieście zorganizowanych zostanie kilka eventów wspólnie z Radiem Zet. Dzięki zadeklarowanej współpracy grupy Eurozet z Miastem Inowrocław i Kujawskim Centrum Kultury, mieszkańcy będą uczestniczyć w ciekawych projektach – pierwszy już niedługo, w drugi tydzień ferii „Przebojowa Zima w Mieście”. Druga akcja realizowana będzie w ramach Dni Inowrocławia – INO POP FESTIWAL, podczas której poznamy „Siłę Muzyki Radia ZET”. Latem zaplanowane zostały także projekty „Poszukaj Nosela” i „Aktywne Radio z Radiem ZET”. Partnerstwo z Radiem ZET oznacza nie tylko świetną zabawę, ale także promocję Inowrocławia w ogólnopolskiej stacji radiowej. Wejścia na antenę „na żywo”, wywiady, kampania w blokach reklamowych – to wartości dodane planowej w tym roku współpracy.

W kalendarzu imprez pojawił się INO CLASSIC FESTIWAL. To wydarzenie, które będzie odbywać się przez tydzień w październiku. Rozpocznie się spektaklem bezpośrednio związanym z muzyką, a następnie kolejne 6 dni wypełni najlepsza muzyka klasyczna w rozmaitej odsłonie: od kwartetów, aż po finał – koncert symfoniczny. Gościem specjalnym festiwalu będzie Krystyna Janda.

Przypomnijmy, że planowane terminy wydarzeń mogą w ciągu roku ulec nieznacznej zmianie. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Piątek, 10-07-2020
Dziś imieniny
Filipa, Sylwany, Witalisa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: