Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Krasnoludki zagoszczą w Galerii Miejskiej
Czwartek,     09 / 01 / 2020

Od 20 stycznia w Galerii Miejskiej będzie można oglądać wystawę „Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty”. Tego dnia o godz. 13.00 odbędzie się wernisaż z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Podczas otwarcia wystawy autorstwa Macieja Szymanowicza pn. „Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty” w Galerii Miejskiej przy placu Klasztornym 2, przygotowane będą zabawy dla dzieci. Goście otrzymają specjalne atrybuty krasnoludków. Ponadto wernisaż wystawy połączony zostanie z pokazem filmu „Kingsajz”. Kolorową wystawę będzie można oglądać przez miesiąc.

Autor wystawy, Maciej Szymanowicz to polski grafik, dizajner, autor okładek i ilustracji do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W dzieciństwie kochał rysować, ale studiować postanowił na białostockim wydziale lalkarskim Akademii Teatralnej. Został aktorem lalkowym, lecz to zajęcie nie przypadło mu do gustu. Powrócił do miłości z dzieciństwa. Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.

Za ilustracje do książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy, a za ilustracje do „Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci. Maciej Szymanowicz jest autorem książki „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Poniedziałek, 10-08-2020
Dziś imieniny
Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: