Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Weź udział w konkursie Straży Miejskiej
Czwartek,     09 / 01 / 2020

Straż Miejska Inowrocławia w ramach kampanii prewencyjno-edukacyjnej ogłasza konkurs na najciekawsze hasło zachęcające mieszkańców Inowrocławia do sprzątania po swoich psach.

Udział w konkursie może wziąć każdy mieszkaniec miasta, niezależnie od wieku. Propozycję hasła należy wpisać na specjalnej karcie zgłoszeniowej dostępnej w załączniku oraz w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Narutowicza 60.

Wypełnioną kartę należy wysłać pocztą bądź zostawić ją w Komendzie Straży Miejskiej w kopercie z dopiskiem „Konkurs na najciekawsze hasło zachęcające mieszkańców Inowrocławia do sprzątania po swoich psach”. Na fanpage’u Straży Miejskiej Inowrocławia również zostanie umieszczony link do regulaminu konkursu i karty zgłoszeniowej. Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa. Hasło zostanie umieszczone na ulotkach informacyjnych.

- Przypominamy, że właściciele psów są zobowiązani do uporządkowania nieczystości po swoich psach, grozi za to mandat karny w wysokości nawet do 500 zł. Funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolujący teren poszczególnych osiedli zauważają, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców sprząta po swoich pupilach, w stosunku do osób, które tego nie robią są podejmowane interwencje – mówi Sylwia Przebieracz ze Straży Miejskiej Inowrocławia.

Funkcjonariusze na co dzień podczas interwencji edukują i informują mieszkańców gdzie można otrzymać tzw. „psie pakiety”. Na terenie miasta w wielu miejscach są umieszczone dystrybutory „psich pakietów”, z których mieszkańcy korzystają. Woreczki na psie odchody można również bezpłatnie otrzymać w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Inowrocławia przy al. Ratuszowej 36.

W ramach kampanii funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas patrolu będą rozdawać właścicielom psów „psie pakiety” oraz ulotki informacyjne.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Gospodarka odpadami
Środa, 27-05-2020
Dziś imieniny
Amandy, Jana, Juliana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: