Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - uroczystość patriotyczna
Poniedziałek,     11 / 11 / 2019

Mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się dzisiaj obchody Święta Niepodległości. Mieszkańcy Inowrocławia uczestniczący w uroczystości otrzymali kotyliony i flagi narodowe.Następnie przy akompaniamencie Orkiestry Górniczej IKS "Solino" przeszli ulicą Bp. A. Laubitza pod pomnik Powstańców Wielkopolskich.

W samo południe zgromadzeni zaśpiewali hymn państwowy, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

"Czym jest wolność, wie tylko ten, kto ją stracił, kto przeżył niewolę i widział śmierć swoich braci. Jednak Polacy nie tracili ducha i wierzyli, że Polska odzyska niepodległość i będzie wolna. Wiedzieli, że jeżeli rodzina nauczy swoje dzieci być Polakami, nauczy ich miłości do ojczyzny, to naród przetrwa."- mówił podczas swojego przemówienia Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

W manifestacji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i stowarzyszeń, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Podczas uroczystości patriotycznej odbył się Apel Pamięci i oddano salwę honorową. Delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem. 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 21-01-2020
Dziś imieniny
Agnieszki, Jarosława, Nory
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: