Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Sukces inowrocławskiej seniorki
Środa,     09 / 10 / 2019

Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Inowrocławiu – Ewa Kołodziejczak została członkiem Prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Inowrocławska seniorka aktywnie działa na rzecz lokalnych seniorów od wielu lat. Już drugą kadencję pełni funkcję przewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów. Jest emerytowanym dyrektorem Przedszkola nr 15, ławnikiem Sądu Rejonowego. Jej celem jest dążenie do integracji środowiska seniorów, organizacja spotkań i wspólnych przedsięwzięć.

Obywatelski Parlament Seniorów działa od 2015 roku. To apolityczne, neutralne religijnie i światopoglądowo ogólnopolskie przedstawicielstwo osób starszych, reprezentujące interesy 9 milionów seniorów w Polsce. OPS jest unikalną formą aktywności i uczestnictwa osób starszych w procesie budowy społeczeństwa obywatelskiego, inspirowania kierunków polityki senioralnej oraz konstruktywnego dialogu z podmiotami życia publicznego w kształtowaniu sytuacji i godnego życia seniorów. Utworzenie OPS było wypełnieniem rekomendacji Parlamentu Europejskiego, która zaleca powołanie w każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej Parlamentu Seniorów mającego wpływ na politykę państwa wobec osób starszych.

Ewa Kołodziejczak dołączyła do Prezydium OPS jako jeden z siedmiu członków III kadencji, która niebawem zacznie kolejny rok pracy dla polskich seniorów.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 18-02-2020
Dziś imieniny
Konstancji, Krystiana, Sylwany
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: