Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocławskie autobusy na jazdach testowych w Gdyni i Wrocławiu
Czwartek,     29 / 08 / 2019

Nie zdziwcie się, jak spotkacie autobusy z inowrocławskimi rejestracjami na ulicach Gdyni i Wrocławia.

Wkrótce inowrocławskie, ekologiczne autobusy pojadą do Wrocławia i Gdyni, gdzie odbędą jazdy testowe. Miasta te zwróciły się do nas o udostępnienie ich, gdyż wzorem Inowrocławia, planują wprowadzić ekologiczne rozwiązania w swoich miastach. Pierwszym miastem, do którego pojedzie autobus będzie Wrocław – testy odbędą się tam w dniach 5-13 września. Z kolei na ulicach Gdyni inowrocławskiego elektryka będzie można zobaczyć od 15 do 30 września.

Przypomnijmy, że w marcu inowrocławskie autobusy prezentowane były jako flagowe modele marki Volvo na Międzynarodowych Warsaw Bus Expo 2019 i cieszyły się tam niemałym zainteresowaniem. Elektryczne hybrydy (plug-in), które kursują ulicami Inowrocławia zużywają o 60 proc. mniej paliwa od autobusów z silnikiem diesla, a emisja dwutlenku węgla zostaje zredukowana aż o 75 do 90 proc. Dla porównania – tradycyjne hybrydy zużywają około 40 proc. mniej paliwa i emitują 40-50 proc. mniej szkodliwych substancji od autobusów spalinowych.

- Cieszę się, że możemy być wzorcem dla wielu innych, większych miast pod kątem wprowadzenia elektromobilności i że w tym samym kierunku podążają miasta i operatorzy transportu publicznego w Polsce - podkreśla prezydent Ryszard Brejza.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Niedziela, 20-09-2020
Dziś imieniny
Eustachego, Faustyny, Renaty
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: