Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Będzie ulica Ratuszowa i skwer Prezydenta Pawła Adamowicza
Piątek,     28 / 06 / 2019

Radni podjęli decyzję. Planowana zmiana nazwy ulicy Prezydenta Franklina Delano Roosevelta i nadanie nazwy skwerowi w rejonie al. Niepodległości i ul. M. Wierzbińskiego będzie realizowane.

Paweł Adamowicz był prawnikiem i aktywnym, wieloletnim samorządowcem. Za swoją działalność został uhonorowany licznymi odznaczenia polskimi i zagranicznymi. Nadanie skwerowi nazwy „Prezydenta Pawła Adamowicza” będzie godnym sposobem na uhonorowanie zasług i pamięci zmarłego tragicznie Prezydenta Miasta Gdańska, który podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oczach całego kraju został ugodzony nożem. Przypomnijmy, że teren zostanie zagospodarowany zgodnie z projektem zleconym przez Miasto Inowrocław.

Radni zagłosowali również za zmianą nazwy Prezydenta Franklina Delano Roosevelta na ulicę Ratuszową. Od wielu lat niektóre nazwy ulic i patroni mogą wzbudzać kontrowersje. Różne środowiska wypowiadały się o zasadności zmiany nazwy tej ulicy, ze względu na to, że Prezydent Franklin Delano Roosevelt nie jest postacią, która pozytywnie zapisała się w historii Polski. O tego typu zmianach mówiono też przy rozbiórce pomnika Wdzięczności, podyktowaną ustawą o zakazie propagowania komunizmu. Potrzeba ostatecznego uporządkowania spraw związanych z lokalną toponomastyką pozostała. W takim stopniu, jak to tylko możliwe Miasto Inowrocław ułatwi mieszkańcom dokonanie niezbędnych zmian w związku ze zmianą nazwy ulicy. Numeracja pozostanie bez zmian.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Wtorek, 26-05-2020
Dziś imieniny
Eweliny, Jana, Pawła
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: