Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Święto Królowej Jadwigi już w piątek!
Czwartek,     20 / 06 / 2019

Święto patronki miasta rozpocznie się w centrum Inowrocławia, 21 czerwca o godz. 17. Tego samego dnia, późnym wieczorem – o godz. 22, Miasto zaprasza na mapping, czyli iluminację świetlną na Zakładzie Przyrodoleczniczym w Parku Solankowym.

W najbliższy piątek, o godz. 17 orszak Królowej Jadwigi w towarzystwie rycerzy i werblistek wyruszy z placu Klasztornego, ulicą Królowej Jadwigi, na Rynek. Tam odbędzie się inscenizacja koronacji patronki Inowrocławia, przygotowana przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego. Przedstawienie będzie wzbogacone o pieśni w wykonaniu Chóru Halka. Po koronacji, na płycie Rynku odbędą się bitwy rycerzy.

Podczas imprezy, Królowa Jadwiga wraz ze swoim orszakiem i rycerzami będzie pozować do zdjęć. Od godz. 17 podczas bezpłatnych warsztatów papieru czerpanego, uczestnicy poznają technikę pisania gęsim piórem oraz wytworzą ręcznie papier czerpany, za pomocą zabytkowej prasy, sita oraz drewnianej bali.

Mieszkańcy i goście naszego miasta wspólnie z artystą Marcinem Fołdą, stworzą panoramę historycznego Inowrocławia z wizerunkiem Królowej Jadwigi. Natomiast w okolicach tramwaju Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza przygotowała animacje dla dzieci, a na płycie Rynku wystawę poświęconą Królowej Jadwidze.

Następnym punktem imprezy, w tej części miasta, będą konkursy wiedzy o Królowej Jadwidze, w których będą do wygrania atrakcyjne nagrody. Podczas Święta Królowej Jadwigi rozstrzygnięty zostanie również konkurs plastyczny organizowany przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza.

Uczestnicy Święta Królowej Jadwigi otrzymają bezpłatnie złote korony. Będzie można odebrać również flagi Inowrocławia, a od żaczków stojących w centrum, legendę o Królowej Jadwidze i Krzyżakach.

Ponadto w związku z przypadającym w tym terminie Weekendem na Szlaku Piastowskim, wraz z PTTK Inowrocław zapraszamy do zwiedzania z przewodnikiem centrum miasta z obiektami Szlaku Piastowskiego. Zbiórka chętnych odbędzie się po inscenizacji koronacji (ok. 17.30) przy wagoniku tramwajowym przy ul. Św. Ducha. Będzie można sobie zrobić również zdjęcie w specjalnej ramce Szlaku Piastowskiego.

Finał Święta Królowej Jadwigi odbędzie się ok. godz. 22 w Parku Solankowym. Na budynku Zakładu Przyrodoleczniczego wyświetlony zostanie mapping – niezwykle efektowny audiowizualny pokaz, nawiązujący do historii Inowrocławia i do patronki miasta. Organizatorzy zaplanowali kilka spektakli w krótkich odstępach czasowych.

Udział w Święcie Królowej Jadwigi, wszystkie atrakcje, zarówno w centrum, jak i w Parku Solankowym jest bezpłatny!

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 23-10-2019
Dziś imieniny
Edwarda, Marleny, Seweryna
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: