Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Skwer im. Adamowicza i alejka Szewińskiej
Czwartek,     09 / 05 / 2019

Zbliża się 30. rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów, które przyniosły odrodzenie niepodległej Rzeczpospolitej. Zapoczątkowane dzięki decyzji Polaków zmiany ustrojowe już rok później zaowocowały restytucją samorządu terytorialnego, który stał się bezsprzecznie jednym z fundamentów naszego ustroju oraz jednym z największych osiągnięć polskiej państwowości. Te dwie rocznice, które obchodzić będziemy w obecnym oraz w przyszłym roku są powodem do dumy, radości i wspólnego świętowania. W duchu wspólnoty narodowej i lokalnej.

Niestety, w ten czas, który powinien nas wszystkich łączyć i przypominać o najistotniejszych wartościach demokratycznych, weszliśmy w cieniu olbrzymiej tragedii i smutku. Kiedy na początku tego roku w trakcie największego i najpiękniejszego dorocznie wydarzenia charytatywnego – finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – na oczach całego kraju zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Ta zbrodnia, popełniona w tak szczególnych okolicznościach na osobie sprawującej mandat społecznego zaufania, poruszyła nas wszystkich.

W związku z powyższym prezydent Ryszard Brejza wystąpi do radnych Rady Miejskiej z projektem uchwały w sprawie nadania skwerowi w rejonie alei Niepodległości i ulicy Macieja Wierzbińskiego, imienia Prezydenta Pawła Adamowicza, by w tym wyjątkowym czasie – przededniu jubileuszu wyborów czerwcowych oraz odrodzenia polskiej samorządności – uhonorować śp. Pawła Adamowicza.

- Mam nadzieję, iż będzie to symboliczne upamiętnienie nie tylko zasłużonego samorządowca, którego życie zostało przerwane przez bezprzykładny akt przemocy, ale także wszystkich tych historycznych wydarzeń, które będziemy w najbliższym czasie wspólnie wspominać i na nowo przeżywać – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Teren zostanie zagospodarowany zgodnie z projektem, które zleciło Miasto. Na terenie trawiastym w sąsiedztwie żywopłotu zostanie stworzona forma z kolorowego grysu i krzewów liściastych.

Przypominamy, że Inowrocław w najbliższy weekend uczci pamięć jednej z wybitnych sportsmanek. Lekkoatletka i mistrzyni świata w biegach sprinterskich – Irena Szewińska będzie patronką alejki na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Oficjalne odsłonięcie tablicy będzie miało miejsce 11 maja o godz. 9.30 podczas Piastowskiego Festiwalu Biegowego. Ponadto na stadionie zaprezentowana zostanie wystawa fotografii.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 19-09-2019
Dziś imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: