Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Mieszkańcy proponują – Miasto realizuje
Czwartek,     11 / 10 / 2018

Spośród 28 propozycji, mieszkańcy poszczególnych osiedli w Inowrocławiu wybrali łącznie 12 projektów. Największe poparcie uzyskał pomysł na nowoczesny zestaw zabawowy na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 w Inowrocławiu.

Głosowanie zamknęło kolejny etap drugiej edycji Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wzięło w nim udział ponad 2 tys. mieszkańców czyli więcej niż w poprzedniej edycji, kiedy to głosować można było na dwa projekty, a teraz na jeden. Większość głosów oddano tradycyjnie, wrzucając kartę do urny (54 % głosów). Zgodnie z regulaminem, za wybrane do realizacji uznaje się projekty, które uzyskały co najmniej 25 ważnych głosów.

Ponad 11% wszystkich oddanych ważnych głosów uzyskał projekt pn. Nowoczesny Zestaw Zabawowy Na Boisku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Wojciecha przy ul. Toruńskiej 46-48 na osiedlu Stare Miasto, uzyskując w ten sposób największe poparcie wśród wszystkich propozycji. Najwięcej projektów do realizacji wybrano na osiedlach Piastowskie i Stare Miasto – po 3, na osiedlach Solno i Uzdrowiskowe - po 2.

Najwięcej głosów, podobnie do pierwszej edycji, oddano na osiedlu Stare Miasto - 892 (41,8% wszystkich oddanych głosów). Cztery pierwsze projekty z największą liczba głosów dotyczą osiedla Stare Miasto.

Dobiega również realizacja ostatnich inwestycji w ramach ubiegłorocznej edycji IBO. Jedną z większych inwestycji był kompleks sportowy, który powstał na osiedlu Piastowskim, a jest zlokalizowany pomiędzy ulicami Krzywoustego i Długą.

- To bardzo dobry pomysł, gdyż razem z już istniejącym boiskiem na osiedlu powstał duży kompleks rekreacyjny dla mieszkańców. Bardzo się cieszę z tej inwestycji i gratuluję mieszkańcom aktywnych osób, które tę propozycję złożyły. Było klepisko, dzisiaj mamy centrum rekreacyjno-sportowe. Takich miejsc przybywa i będzie jeszcze więcej - mówi prezydent Ryszard Brejza.

- To wielka satysfakcja. Dzięki mieszkańcom udało się zrealizować projekt i zbudować kolejne boiska. Wszystkim mieszkańcom dziękuję za oddane głosy. Apeluję również, szanujmy to, co zostało zrobione i dbajmy o to miejskie, wspólne dobro – ocenia naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich Michał Jaśtak, który – jako mieszkaniec osiedla – był jednocześnie jednym z pomysłodawców projektu.

- Powstał piękny kompleks, bo można grać w koszykówkę, siatkówkę i uprawiać rekreację. Zwracam się tylko z apelem do mieszkańców, aby to wszystko szanowali i pilnowali – mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Wiesława Pawłowska.

Jeśli chodzi o inne inwestycje w ramach pierwszej edycji Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, na Starym Mieście powstaje mini siłownia, a przy Szkole Podstawowej nr 16 będzie budowana bieżnia lekkoatletyczna.

W Szymborzu odbył się bardzo udany festyn dla mieszkańców oraz zamontowano dodatkowe lampy przy ul. Przybyszewskiego. Na Rąbinie postawiono nowe ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe i poprawione będzie bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przy pomocy tzw. oznakowania pasywnego i aktywnego.

Odbył się też koncert „Chopin w Solankach”, przy stawie w parku zamontowano kaczkomat, a mieszkanki osiedla Uzdrowiskowego wciąż mogą uczestniczyć w trwającym kursie samoobrony. Powstaje też nowa mini siłownia przy ul. Krzymińskiego. Prowadzone są jeszcze prace przy utworzeniu terenów rekreacyjnych przy ul. Dyngusowej w Mątwach.

- Tych kilkanaście nowych pomysłów na poprawę komfortu i usprawnienie życia mieszkańców potwierdza, że pomysł na uruchomienie budżetu obywatelskiego był dobry. Dziękujemy wszystkim aktywnym inowrocławianom za zaangażowanie i czekamy na kolejne pomysły! – podsumowuje Zastępca Prezydenta Ewa Witkowska.

Oto lista projektów, które będą realizowane w przyszłym roku w ramach II edycji Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego:

Osiedle Mątwy

- WYPOSAŻENIE INTEGRACYJNEGO PLACU ZABAW PRZY UL. POZNAŃSKIEJ 365 - 76 000,00 zł

Osiedle Piastowskie

- FESTYN INTEGRACYJNY - 12 000,00 zł

- URZĄDZENIA ZABAWOWE DO ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH – STREET WORKOUT - 73 000,00 zł

- PIŁKOCHWYTY – BOISKO PRZY UL. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY – 30 000,00 zł

Osiedle Solno

- OBIEKTY SPORTOWE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11 W INOWROCŁAWIU - 25 000,00 zł

- PIKNIK RODZINNY NA BOISKU SZKOLNYM - 25 000,00 zł

Osiedle Stare Miasto

- NOWOCZESNY ZESTAW ZABAWOWY NA BOISKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. ŚW. WOJCIECHA PRZY UL. TORUŃSKIEJ 46-48 - 57 000,00 zł

- SIŁOWNIA PLENEROWA PRZY UL. 3 MAJA 11 W INOWROCŁAWIU –

44 000,00 zł

- ĆWICZYMY I BAWIMY SIĘ PRZY KOZŁÓWCE - 32 000,00 zł

Osiedle Szymborze

- BIEŻNIA JEDNOTOROWA - 49 000,00 zł

Osiedle Uzdrowiskowe

- DOŚWIETLENIE PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH NA SKRZYŻOWANIU ULIC: AL. NIEPODLEGŁOŚCI I WOJSKA POLSKIEGO - 108 600,00 zł

- WYMIANA CHODNIKA NA UL. ZYGMUNTA WILKOŃSKIEGO 35 – 92 000,00 zł

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 22-04-2019
Dziś imieniny
Łukasza, Kai, Nastazji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: