Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Warto powalczyć o wysoką frekwencję
Czwartek,     09 / 07 / 2020

W najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Jeżeli w naszym mieście znaczna liczba mieszkańców pójdzie do urn, Inowrocław będzie mieć szansę na zdobycie 20 tys. zł. Kwota pozwoliłaby zorganizować atrakcyjne wydarzenie kulturalne. Konkurs przygotował samorząd województwa. Po wyborach zostanie sprawdzona frekwencja w poszczególnych gminach Kujaw i Pomorza. Następnie zostanie stworzony ranking samorządów w pięciu kategoriach. 

- Zachęcam wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby w najbliższą niedzielę wzięli udział w głosowaniu. Wybory to nie tylko święto demokracji, ale również doskonała okazja, by nasze miasto zdobyło pieniądze na organizację ciekawego wydarzenia kulturalnego. Wierzę, że można liczyć na inowrocławian i w drugiej turze wyborów weźmie udział jeszcze więcej głosujących, niż w  pierwszej. Pamiętajmy, kto głosuje, ten się liczy - mówi prezydent Ryszard Brejza. 

28 czerwca br. w Inowrocławiu swój głos oddało 63,02% uprawnionych do głosowania osób. Przypominamy, że jeżeli wyjeżdżasz na wakacje, możesz zagłosować w miejscowości, do której się udajesz. Wystarczy, że do jutra, do godz. 13:00 pobierzesz w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Inowrocławia zaświadczenie o prawie do głosowania. Dzięki niemu oddasz swój głos w dowolnym lokalu wyborczym w kraju.  

- Przypominam, że 12 lipca niepełnosprawni wyborcy będą mieć zapewniony bezpłatny transport oraz pomoc w dotarciu na głosowanie. Na terenie naszego miasta znajdują się 23 lokale wyborcze dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - dodaje prezydent.

Samochód przystosowany do potrzeb ww. osób można rezerwować w piątek, w godzinach od 7:30 do 15:30 pod nr. tel. 52 35 55 420 oraz w dniu wyborów, tj. 12 lipca br., w godzinach od 7:00 do 20:00 pod nr. tel. 52 35 55 333 oraz 52 35 55 420.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 21-01-2021
Dziś imieniny
Agnieszki, Jarosława, Nory
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
STACJA METEO INOWROCŁAW: