Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kto głosuje, ten się liczy!
Zmiany w kalendarzu inowrocławskich imprez
Środa,     24 / 06 / 2020

W związku z trwającym wciąż stanem epidemicznym w naszym kraju oraz mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo inowrocławian, zarządca Kujawskiego Centrum Kultury - Tomasz Maliszewski, działając w porozumieniu z Prezydentem Miasta Inowrocławia - Ryszardem Brejzą, podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych zmian w kalendarzu imprez.

Organizowane dotąd w okresie letnim wydarzenia, regularnie skupiały mnóstwo mieszkańców miasta i regionu. W obecnej sytuacji nie będzie możliwe zorganizowanie niektórych wydarzeń zgodnie z kalendarzem „Zaplanuj sobie Inowrocław”.

Projekty Art Ino Festiwal, Fire Show, Streetball oraz Festiwal Młodych zostają odwołane, ponieważ niemożliwe będzie zorganizowanie ich w przyjętej dotąd koncepcji. Tak duże imprezy nie mogą zostać podzielone czy zredukowane. Gala Operowo – Operetkowa, która od lat zgodnie z prawem zgłaszana była jako impreza masowa, także się nie odbędzie.

W obecnej sytuacji naszego kraju i zgodnie z wytycznymi rządu - Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu nie jest w stanie zrealizować również wydarzenia, jakim jest INO-ROCK FESTIWAL. Decyzję o odwołaniu imprezy podjął główny organizator projektu i przekazał ją współorganizatorom, którymi są: Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury.

Zawieszony pozostaje projekt festiwalu SOLO ITALIA A INO. O nowej dacie organizacji tego wydarzenia poinformujemy w momencie pełnego otwarcia granic i przywrócenia zwykłego funkcjonowania lotnisk w naszym kraju. Na chwilę obecną udział w tym wydarzeniu gwiazdy muzyki włoskiej – GAZEBO – nie jest możliwy.

W obecnej sytuacji Kujawskie Centrum Kultury prowadzi działania zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury, co oznacza przede wszystkim zwiększenie ilości prowadzonych projektów on-line. W najbliższych dwóch miesiącach rozwijane będą działania sekcji KCK – planowane są cykliczne spotkania i warsztaty. Zostanie na nowo otwarta Galeria Miejska. W oparciu o wytyczne Ministerstwa Kultury zakładamy organizację koncertów w ramach „AKCJA (RE)GENERACJA”, które dla zapewnienia bezpieczeństwa widzów, odbywać się będą w Teatrze Letnim. O szczegółach kolejnych działań będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Środa, 08-07-2020
Dziś imieniny
Arnolda, Edgara, Elżbiety
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: