Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkołach
Piątek,     22 / 05 / 2020

Od 25 maja w szkołach podstawowych będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III. Dzięki temu rodzice będą mogli pozostawić swoje dzieci pod opieką grona pedagogicznego w szkołach podstawowych.

Dyrektorzy szkół musieli dostosować placówki do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i właściwych ministerstw. Przypomnijmy, że od 18 maja swoją działalność wznowiły żłobki i przedszkola.

Szkoły mają zapewnione środki do dezynfekcji. Dzieci zostaną podzielone na grupy, w sali będzie mogło przebywać maksymalnie 12 uczniów (1 dziecko na 4 m2), ławki będą stały w odległości 1,5 m. W każdej z nich może siedzieć tylko jedno dziecko, tak aby bliski kontakt z nauczycielem lub pozostałymi dziećmi był uniemożliwiony. Podczas zająć dzieci nie będą musiały mieć założonych maseczek. Podobnie jak w przedszkolach, dzieci w szkołach nie będą mogły korzystać z przedmiotów, których nie będzie można zdezynfekować. Będzie możliwa zabawa na boisku, jednak z uwzględnieniem zasad dystansu społecznego.

Jak mówi Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski, podczas zajęć mogą pojawić się również elementy dydaktyki, jednak jej poziom jest uzależniony od tego, jak duża grupa dzieci przyjdzie do szkoły. Podstawowym zadaniem szkół jest teraz zapewnienie zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Ponadto nauczyciele nadal będą prowadzić nauczanie zdalne dla wszystkich dzieci.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 03-12-2020
Dziś imieniny
Hilarego, Franciszki, Ksawery
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
STACJA METEO INOWROCŁAW: