Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Wystawy, promocja albumu i gra fabularna
Czwartek,     19 / 09 / 2019

W najbliższą sobotę 21 września br. o godzinie 11.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym zostanie otwarta wystawa dla upamiętnienia obrony cywilnej Inowrocławia w dniu 8 września 1939 r. i udziału jego mieszkańców w wielu działaniach o charakterze konspiracyjnym oraz walki zbrojnej z okupantem.

Podczas wernisażu odbędzie się promocja albumu fotografii, poświęconego okupacji hitlerowskiej, autorstwa Tomasza Sibory, inicjatora obchodów w związku z przypadającą we wrześniu 80. rocznicą wybuch II wojny światowej. W tym dniu inowrocławianie będą mogli wziąć udział w grze fabularnej, z elementami rekonstrukcyjnymi, przygotowanej przez Harcerską Grupę Rekonstrukcji Historycznej, działającej przy Inowrocławskim Szczepie ZHR „Szare Wilczęta”, a także zapoznać się z wystawą w Muzeum im. Jana Kasprowicza.

Na wydarzenia zapraszają Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza, Muzeum im. Jana Kasprowicza i Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

Harmonogram wydarzeń: 

O godz. 11:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza przy ulicy Kilińskiego 16 odbędzie się wernisaż wystawy połączony z promocją albumu fotografii.

O godz. 12:00 wystartuje Gra fabularna, która będzie polegała na odwiedzeniu około 30 miejsc na terenie starej części miasta i zrealizowaniu ciekawych zadań. 

O godz. 13:00 na ulicy Królowej Jadwigi, na wysokości Złotego Rogu, będą się prezentować rekonstruktorzy pokazując życie uliczne miasta w latach 30. XX w. oraz zespoły wykonujące dawne piosenki.

O godz. 14:00 rozpocznie się rekonstrukcja obrony cywilnej miasta - na przeciwko wkraczającym wojskom Wehrmachtu staną młodzi inowrocławianie i garstka żołnierzy Wojska Polskiego.

Od godz. 12:00 do 16:00 w Muzeum im. Jana Kasprowicza przy ulicy Solankowej będzie można zobaczyć wystawę modeli kartonowych i plastikowych sprzętu i uzbrojenia z czasów II Wojny Światowej. W muzeum będą również obecni rekonstruktorzy prezentujący swoje wyposażenie.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 21-01-2020
Dziś imieniny
Agnieszki, Jarosława, Nory
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: