Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocławscy seniorzy w Lubostroniu
Piątek,     06 / 09 / 2019

Już trzeci raz inowrocławscy seniorzy wybrali się na wycieczkę zorganizowaną przez Miejską Radę Seniorów. Tym razem mogli zwiedzić Pałuki, a ich przewodnikiem został Jacek Mazany – Przewodniczący Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gąsawie.

Miejska Rada Seniorów z Inowrocławia zaplanowała szereg atrakcji. Zwiedzanie Pałuk nasi seniorzy rozpoczęli od wizyty w Ptasim Ogrodzie, czyli gospodarstwie agroturystycznym w Mięcierzynie. Podziwiali tam egzotyczne ptaki i cudowną architekturę ogrodu, poznali także jego historię. Następnym punktem zaplanowanej wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej Gościeszyńskiej, gdzie mogli poznać historię obrazu „Madonna w ogrodzie mistycznym”. Zwiedzający z Inowrocławia poznali także historię kościoła w Gąsawie, który jest nazywany przez mieszkańców „perełką”. Na zakończenie wycieczki seniorzy odwiedzili Lubostroń, gdzie Fryderyk hrabia Skórzewski w latach 1795-1800 w tym „sercu lubym ustroniu” wybudował swoją rezydencję.

Na wycieczkę pojechali przedstawiciele nie tylko Miejskiej Rady Seniorów, ale także innych stowarzyszeń czy fundacji. W podróż wyruszyli seniorzy Fundacji Wzajemnej Pomocy Flandria, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddziału rejonowego w Inowrocławiu, Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Koła „Piast”, Fundacji Bądźmy Razem- Łączmy Pokolenia, Fundacji Ekspert-Kujawy, Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego Solinka, a także Harcerze Seniorzy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 18-02-2020
Dziś imieniny
Konstancji, Krystiana, Sylwany
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: