Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Pierwsza rocznica Ekostrefy w ZEC
Czwartek,     05 / 09 / 2019

Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa” działa od roku przy Zakładzie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu. Dokładnie 5 września 2018 r. miało miejsce uroczyste otwarcie i rozpoczęcie zajęć.

- Zaczynaliśmy z pewnymi obawami, jednak w ciągu ubiegłego roku w lekcjach ciepła wzięło udział 1443 uczniów – podsumowuje Piotr Pawlak, prezes zarządu ZEC. W zajęciach głównie brały udział grupy przedszkolne i uczniowie klas I-III szkół podstawowych, w tym roku zapraszamy również uczniów klas starszych.

Podczas zajęć w „Ekostrefie” uczniowie dowiadują się, co to jest ciepło i w jaki sposób się je wytwarza, poznają takie pojęcia, jak „sieć ciepłownicza”, „węzeł cieplny”, „smog”. Po części teoretycznej przechodzą na ciepłownię, by na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób powstaje ciepło doprowadzane do budynków w naszym mieście.

- Otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na wyposażenie sali w wysokości prawie 14 tys. zł., a także na prowadzenie zajęć w kwocie 40 tys. zł. – informuje Piotr Pawlak, prezes zarządu ZEC.

„Ekostrefa” rozpoczyna drugi rok swoich zajęć, a na uczniów czeka kilka istotnych zmian. Dzięki dofinansowaniu sala edukacyjna została doposażona w tablicę interaktywną, piloty do pytań i odpowiedzi, profesjonalną stację meteorologiczną oraz stację jakości powietrza.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia

Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”

Jak wziąć udział w lekcjach ciepła?

Wystarczy telefon pod numerem 695 851 060 lub 52 354 11 10.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 18-02-2020
Dziś imieniny
Konstancji, Krystiana, Sylwany
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: