Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
To będzie nowe osiedle
Czwartek,     13 / 09 / 2018

Kolejna wielka inwestycja szykuje się w Inowrocławiu. Pięć ulic niebawem doczeka się nowych nawierzchni, miejsc parkingowych, oświetlenia. Wcześniej pod ulicami zostanie poprowadzona nowa sieć kanalizacyjna. Łączny koszt to kilkanaście milionów złotych.

Kompleksowej modernizacji zostanie poddanych 5 ulic: Stare Miasto, Młyńska, Plebanka, Poprzeczna i Przypadek. Roboty będą polegały głównie na uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej.

- To była inwestycja, o której słyszałem podczas każdego spotkania z mieszkańcami ulic w tej starszej części Inowrocławia – przyznaje prezydent Ryszard Brejza. – Długo się do niej przygotowywaliśmy, bo będzie bardzo skomplikowana, a roboty będą się odbywały na wielu płaszczyznach. Ale jesteśmy gotowi, mamy wykonawcę i za jakiś czas mieszkańcy tych ulic na pewno przyznają, że to zupełnie nowe, dobre do mieszkania osiedle – dodaje włodarz.

Inwestycja to kolejna obietnica zrealizowana przez prezydenta. Obiecał on ją mieszkańcom osiedla na spotkaniu w lutym 2017 r. Wtedy miasto starało się o wsparcie zewnętrzne na realizację kosztownych robót. Ryszard Brejza zadeklarował wtedy, że jeśli środków unijnych nie uda się pozyskać, zaplanuje je w budżecie, gdyż kompleksowa inwestycja na tych ulicach jest niezbędna.

Ulice, na które lada dzień wejdą ekipy, pamiętają czasy głębokiego PRL. W ostatnich latach coraz częściej dochodziło tam do awarii sieci wodociągowej. Ekipy drogowców nie nadążały z kolei z łataniem kolejnych dziur w jezdniach.

Etapy inwestycji będą znane po przedstawieniu przez wykonawcę zaktualizowanego harmonogramu prac. Pamiętać należy, że inwestycja będzie bardzo skomplikowana logistycznie, a wykonawca liczy się z tym, że dojdzie do wielu nieprzewidzianych kolizji i utrudnień podziemnych, które trzeba będzie na bieżąco usuwać.

Roboty będą kosztowały 13 388 550,00 złotych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Sobota, 23-03-2019
Dziś imieniny
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: