Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Samorządowcy z Ukrainy wybrali Inowrocław
Poniedziałek,     09 / 07 / 2018

Już jutro Prezydent Ryszard Brejza po raz drugi przywita gości z Ukrainy. Tym razem 25 samorządowców, z merem miasta Dołyna odwiedzi Inowrocław.

Miasto Dołyna leży w obwodzie iwanofrankowskim (dawniej stanisławowskim), liczy ponad 20 tys. mieszkańców i podobnie jak Inowrocław leży na poważnych zasobach solnych oraz posiada długą tradycję wykorzystania soli i solanek w celach przemysłowych i uzdrowiskowych.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku gościliśmy w Inowrocławiu grupę samorządowców z różnych miast ukraińskich, podpatrujących organizację pracy Urzędu Miasta oraz realizację zadań publicznych. Wśród nich był przedstawiciel miasta Dołyna, który zachwycony Inowrocławiem namówił mera (burmistrza) swojego miasta do ponownego odwiedzenia Inowrocławia, tym razem w towarzystwie innych samorządowców ukraińskich.

- Cieszę się, że prężny, rozwijający się Inowrocław jest miastem godnym naśladowania i po raz kolejny będziemy mogli podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem  – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Podczas wizyty, oprócz spaceru po inowrocławskim Parku Solankowym odbędą się prelekcje z panelem dyskusyjnym. Głównymi tematami  będą: rozwój uzdrowiska, wykorzystanie zasobów solnych w celach uzdrowiskowych, a także realizacje wielomilionowych inwestycji z udziałem środków unijnych.

fot. Migawka z ubiegłorocznej wizyty samorządowców.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Sobota, 23-03-2019
Dziś imieniny
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: