Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Zawodnik inowrocławskiego aeroklubu z Pucharem Gordona Bennetta!
Wtorek,     02 / 10 / 2018

Jacek Bogdański z Aeroklubu Kujawskiego, wspólnie z Mateuszem Rękasem, zdobyli najbardziej prestiżowe balonowe trofeum na świecie. Polska załoga wygrała 62. Puchar Gordona Bennetta.

Zwycięski duet pokonał od startu w szwajcarskim Bern przez 2 dni i 10 godzin zmagań 1145,29 km. Polacy wylądowali wczoraj rano w okolicach Ostródy.

- Wygrała nasza taktyka. 36 godzin wisieliśmy nad Szwajcarią, czekając na dobry wiatr. Reszta gdzieś poleciała, a gdy my dostaliśmy wreszcie wiatr, to już nikt nie mógł zareagować. Ten lot na pewno przejdzie do historii – powiedział Jacek Bogdański, który serdecznie pozdrawia wszystkich mieszkańców Inowrocławia.

Zawodnik Aeroklubu Kujawskiego jest na co dzień mieszkańcem Warszawy. Do Aeroklubu Kujawskiego należy z sentymentu po teściu. – To wybór świadomy i inowrocławianie mogą się również cieszyć, że zawodnik ich klubu odniósł zwycięstwo – deklaruje Jacek Bogdański.

Mistrzostwa Świata FAI balonów gazowych na długim dystansie - czyli Puchar Gordona Bennetta - to najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze. W tym roku rywalizowało 20 balonów, których zadaniem było pokonać bez lądowania jak najdalszą odległość od startu.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 20-02-2019
Dziś imieniny
Anety, Lehca, Leona
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: