Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Będzie nowe miejsce na rekreację
Czwartek,     27 / 09 / 2018

Mieszkańcy Rąbina w najbliższym czasie będą mogli korzystać z nowej ścieżki rowerowej. Teren zielony przy ul. Błażka zostanie zagospodarowany, dzięki czemu w tej części miasta powstanie kompleks rekreacyjny.

Miasto rozpoczyna kolejną inwestycję, tym razem na największym inowrocławskim osiedlu. Na terenie przy ul. Błażka powstanie ponad pół-kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy. Będzie on nowocześnie oświetlony szesnastoma lampami z oprawami LED, a wzdłuż ciągu stanie dziesięć ławek parkowych. Teren objęty inwestycją obejmuje ponad 5 tys. m2, z czego ponad 3 tys. m2 terenów zielonych zostanie zagospodarowanych.

- To wymarzone miejsce na rekreację. Do boisk sportowych, plenerowej siłowni i placu zabaw Miś dołączy nowocześnie oświetlona ścieżka rowerowa z chodnikiem. Tworzymy w ten sposób kompleks dla wszystkich aktywnych inowrocławian, niezależnie od wieku – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Z inwestycji ucieszą się nie tylko rowerzyści i rolkarze, ale również mieszkańcy, którzy przemieszczają się do różnych obiektów handlowych czy na targowisko. Z kolei najmłodsi inowrocławianie będą mieli bezpieczną drogę do szkoły i przedszkola.

Łączny koszt inwestycji to 970 715,89 zł, z czego 37 % to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 20-02-2019
Dziś imieniny
Anety, Lehca, Leona
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: