Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Rajd pieszy i rowerowy
Środa,     26 / 09 / 2018
Rajd pieszy i rowerowy
Środa,     26 / 09 / 2018

W minioną sobotę, 22 września, odbył się X Rajd im. kpt. Pawła Cymsa, zorganizowany przez inowrocławski Oddział PTTK. W rajdzie uczestniczyło 239 turystów pieszych ze szkół podstawowych oraz turyści indywidualni.

Patronem X Rajdu był Kapitan Paweł Cyms, uczestnik Powstania Wielkopolskiego i III Powstania Śląskiego, oswobodziciel Inowrocławia 6 stycznia 1919 roku. Człowiek, który swoją heroiczną postawą dał przykład bohaterstwa i oddania ojczyźnie.

Podczas Rajdu został przeprowadzony konkurs wiedzy o kpt. Pawle Cymsie oraz z podstaw krajoznawstwa, pokaz sprzętu wojskowego oraz wystawa z Muzeum Tradycji Wojskowych Kujaw i Pomorza. Na zwycięzców czekały dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Dodatkowo zostały wręczone puchary za uczestnictwo dla najliczniejszej grupy rajdowej, dla najmniejszej grupy rajdowiczów oraz dodatkowo został wręczony puchar za zajęcie I miejsca w konkursie wiedzy historyczno - krajoznawczej.

Warto również wspomnieć, że na początku września br. inowrocławski oddział PTTK zorganizował również rajd rowerowy, w którym spora grupka „Kujawiaków” gościła na polskim wybrzeżu w drugiej edycji rajdu "Szlakiem morskich opowieści". Tematem przewodnim rajdu była mierzeja Hel. Ale uczestnicy zwiedzili również Gdańsk, Puck, Mechelinki, Władysławowo, Hel i Gdynię.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 20-02-2019
Dziś imieniny
Anety, Lehca, Leona
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: