Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Wielkie czytanie w inowrocławskich szkołach
Środa,     19 / 04 / 2017

Po raz kolejny Inowrocław pozyskał środki z budżetu państwa na zakup książek do szkolnych bibliotek. Za łączną kwotę 64 tys. zł zakupione zostaną do sześciu inowrocławskich szkół podstawowych liczne książki, w tym nowości wydawnicze, z których będą mogli korzystać uczniowie.

O środki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ubiegało się Miasto Inowrocław w październiku 2016 r., a stosowny wniosek przygotował wówczas do Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Wydział Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Inowrocławia.

Wsparcie finansowe na ten cel mogły uzyskać organy prowadzące m.in. szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wielkość środków przyznanych szkołom na zakup książek zależała od liczby uczniów uprawnionych do korzystania z bibliotek.

Maksymalna kwota wnioskowana mogła wynosić: 2.480 zł dla małych szkół (do 70 uczniów), 4.000 zł dla średnich szkół (od 71 do 170 uczniów) i 12.000 zł dla dużych (ponad 170 uczniów). Warunkiem przyznania wsparcia było zapewnienie przez organy prowadzące szkoły co najmniej 20 proc. wkładu własnego na realizację zakupów.

Zainteresowanie programem zgłosiło 12 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Inowrocławia: SP nr 2, 4, 6, 9, 10, 11, 16, Szkoła Podstawowa Integracyjna i Gimnazjum Integracyjne, Gimnazjum nr 1, nr 3 i nr 4.

Miasto wnioskowało o kwotę 128.000 zł, zapewniając wkład własny dla 12 szkół w wysokości 32.000 zł. Ostatecznie przyznana została połowa z wnioskowanej kwoty, tj. 64.000 zł, dla 6 szkół.

– Miło jest nam poinformować, że sześć z tych szkół otrzyma maksymalną kwotę wsparcia na zakup podręczników. Aż pięć z nich, czyli SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP nr 9 oraz Szkoła Podstawowa Integracyjna otrzyma, z uwagi na liczbę uczniów, po 12.000 zł, a SP nr 10 - 4.000 zł. To duży zastrzyk finansowy wydatkowany na słuszny cel, jakim jest uczeń i jego potrzeby. Wierzę, że dzięki temu rezultat programu w postaci zwiększenia zainteresowania młodych ludzi czytaniem zostanie osiągnięty – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski.

Biblioteki szkolne wzbogacą się o bardzo różne i liczne pozycje książkowe. Jakie? - To zależy od danej placówki i planowanych przez nią działań na rzecz promocji oraz wspierania rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – dodaje Wojciech Piniewski.

Będą to m.in. zakupy periodyków w języku angielskim dla uczniów, beletrystyk, w tym historycznych, społeczno-obyczajowych i przygodowych, poradników, encyklopedii i książek popularno-naukowych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Piątek, 28-04-2017
Dziś imieniny
Bogny, Walerii, Witalisa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: