Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
"Arlekinada" 2017
Piątek,     24 / 03 / 2017
Ogólnopolskie zmagania teatralne w Inowrocławiu
Piątek,     24 / 03 / 2017

Dwa dni teatralnych zmagań, czyli XV Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada” rozpoczęty! Na deskach inowrocławskiego Teatru Miejskiego dziś i jutro zaprezentuje się dziewięć teatrów. Zmagania młodych aktorów ocenia jury w składzie: Sonia Bohosiewicz, Łukasz Maciejewski i Jerzy Rochowiak.

Jako pierwszy zaprezentował się publiczności Teatr Indywidualnej Groteski z o.o. z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu – młodzież wystąpiła w spektaklu „Gładkie czoła” w reż. Hany Sierdzińskiej. W dzisiejszych przesłuchaniach konkursowych wezmą również udział: Teatr „Trupa” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie – „Męczeństwo Piotra Ohey’a” w reż. Jolanty Tomasiewicz, Teatr Bez (pre) Tekstu z I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – „Scenki rodzajowe” w reż. Wiesławy Wójcik i Anny Rozmianiec, Teatr Pod Kolumnami z Klubu Pod Kolumnami i Fundacji Pantomima we Wrocławiu – „W blasku cienia” w reż. Katarzyny Łuczyńskiej. Na godz. 19.00 w klubie „Kopernik” zaplanowano m.in. warsztaty z Teatrem Improwizowanym „wymyWammy”.

Z kolei podczas drugiego dnia festiwalowych zmagań w przesłuchaniach konkursowych wezmą udział: Teatr R. Bezimienni – Weronika Walasiewicz z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu – „Chuda” w reż. Małgorzaty Chojnowskiej-Wiśniewskiej, Teatr „Cyk” z Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku – „Mój niepokój ma przy sobie broń” w reż. Anny Rozmianiec, Teatrzyk Błękitnego Czasu z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie – „Co się stało z naszym czasem?” w reż. Krystyny Cyberskiej, Teatr „Pomelo” z ZS Zakonu Pijarów im. Św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu – „Burza” w reż. Przemysława Chojęty, Teatr TU z LO im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie – „Ony” w reż. Artura Geremka. Prawdziwą gratką dla młodych aktorów będą warsztaty MASTER CLASS prowadzone przez Tomasza Wasilewskiego (m.in. reżyser filmu "Zjednoczone stany miłości", otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale). Rozstrzygnięcie festiwalu – jutro, o godz. 19.30 w Teatrze Miejskim.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Środa, 23-05-2018
Dziś imieniny
Leoncjusza, Michała, Renaty
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: