Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Ruszają zapisy pierwszoklasistów do szkół
Wtorek,     14 / 03 / 2017

Rozpoczynają się zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych. W związku z likwidacją gimnazjów, sporo zmian zajdzie w sieci szkół.

Zmiany zaczną obowiązywać 1 września 2017 r. Wtedy to publiczna 6-letnia szkoła podstawowa, prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego, stanie się 8-letnią szkołą podstawową.

Najważniejszy jest dla nas interes dzieci i uczniów. Niestety, nie jesteśmy w stanie w pełni ich obronić przed potencjalnymi skutkami źle przygotowanych programów nauczania, braku podręczników, wprowadzenia przez rząd zmian w tempie przypominającym wojnę, której ofiarami mogą być dzieci i nauczyciele. Jesteśmy natomiast w stanie pomóc dzieciom podejmując najlepsze, optymalne decyzje organizacyjne – zapewniał jeszcze w styczniu Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Propozycja, aby w dotychczasowych gimnazjach z powrotem utworzyć szkoły podstawowe przyjęta została przez rodziców z aprobatą. Dobiegają również końca kwestie proceduralne związane ze zmianami.

Przypomnijmy, 27 lutego Rada Miejska Inowrocławia jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Miasto Inowrocław do nowego ustroju szkolnego.

Tego samego dnia uchwała przesłana została do Kuratora Oświaty w celu uzyskania pozytywnej opinii w zakresie zgodności z prawem rozwiązań zaproponowanych w uchwale oraz zapewnienia wszystkim dzieciom i młodzieży możliwości realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. Prezydent Miasta Inowrocławia został już poinformowany o pozytywnej opinii Kuratora.

Uchwałę pozytywnie zaopiniowały także nauczycielskie związki zawodowe. Następnie, zgodnie z procedurami ustawowymi, 20 marca Radzie Miejskiej Inowrocławia przedłożona zostanie uchwała (tzw. ostateczna) w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Oto harmonogram „drzwi otwartych” organizowanych przez obecne szkoły podstawowe i te, które rozpoczną swoją działalność od 1 września:

.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 23-04-2018
Dziś imieniny
Ilony, Jerzego, Wojciecha
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: