Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Prezydent pomaga inowrocławskiemu szpitalowi
Czwartek,     09 / 03 / 2017

Ponad sto dwadzieścia tysięcy złotych z tytułu umorzonego podatku od nieruchomości – to wsparcie i pomoc Miasta dla inowrocławskiego szpitala.

Jesienią ubiegłego roku, jak informowały media, Szpital Wielospecjalistyczny im. Dr. Ludwika Błażka miał 25 mln zł długu, który co miesiąc miał wzrastać o kolejnych 500 tysięcy złotych. Co więcej, lecznica alarmowała, że nie ma pieniędzy na zakup sprzętu służącego leczeniu.

Parafrazując motto naszego szpitala: Jest wiele problemów, do którymi zajmowania się prawo nas nie obliguje, ale to nie oznacza, że nie możemy pomóc.

Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza podjął właśnie decyzję o umorzeniu raty szpitala z tytułu podatku od nieruchomości. Wynosi ona 122 tysiące złotych i tyle pieniędzy nie wpłynie do budżetu miasta.

Wniosek w tej sprawie złożył w grudniu dyrektor lecznicy Eligiusz Patalas, powołując się na ważny interes społeczny.

- To była trudna decyzja, ale mam nadzieję, że mieszkańcy ją rozumieją, bo to przecież wyjątkowa sytuacja. W tym szpitalu leczą się tysiące inowrocławian i do prawidłowego funkcjonowania miasta jest on niezbędny – wyjaśnia Ryszard Brejza.

Taka jest odpowiedź Miasta na apele dotyczące pomocy dla szpitala, które pojawiały się w ubiegłym roku mediach. Kilka gmin z naszego powiatu składało wtedy rozmaite deklaracje. Inowrocław w tej sprawie nie składał żadnych obietnic, a od razu zaczął działać. Kto następny?

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Czwartek, 21-06-2018
Dziś imieniny
Alicji, Alojzego, Rudolfa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: