Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław walczy z trucicielami
Czwartek,     16 / 02 / 2017

W związku z zagrożeniem dla powietrza strażnicy miejscy zintensyfikowali kontrole pieców i instalacji grzewczych na terenie Inowrocławia. W obecnym sezonie do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło 150 zgłoszeń mieszkańców dotyczących podejrzenia wypalania odpadów w piecach z prośbą o podjęcie interwencji.

Funkcjonariusze na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz z własnej inicjatywy przeprowadzili łącznie 586 kontroli pieców.

W wyniku przeprowadzonych interwencji ujawniono 61 nieprawidłowości polegających na spalaniu śmieci w piecach. Wobec sprawców wykroczeń zostały wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych na podstawie ustawy o odpadach.

Pobrano również cztery próbki popiołu, które zostały wysłane do badań w laboratorium.

- Dotychczas otrzymaliśmy dwie ekspertyzy badania popiołu, z których wynika, że w piecach, z których został pobrany popiół były spalane śmieci. Wobec tych sprawców wykroczeń zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego – informuje komendant Straży Miejskiej Zdzisław Feit.

Przypominamy, że w piecach nie wolno spalać odpadów komunalnych, między innymi, plastikowych pojemników i butelek po napojach, zużytych opon, odpadów z gumy, przedmiotów z tworzyw sztucznych, elementów drewnianych pokrytych lakierem, odzieży, kolorowych gazet.

Spalanie tego typu odpadów w piecu domowym stanowi wykroczenie z ustawy o odpadach, a sprawca podlega karze aresztu lub karze grzywny, która maksymalnie może wynieść nawet 5 tys. złotych.

Informujemy jednocześnie, że na podstawie art. 379 Ustawy o ochronie środowiska Straż Miejska posiada uprawnienia do kontroli przestrzegania przepisów prawa o ochronie środowiska w tym zakresie.

Właściciel nieruchomości ma prawny obowiązek poddać się kontroli. Nie wpuszczenie na teren nieruchomości lub utrudnianie przeprowadzenia czynności jest przestępstwem określonym w art. 225 Kodeksu Karnego.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Niedziela, 27-05-2018
Dziś imieniny
Amandy, Jana, Juliana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: