Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Spotkanie w sprawie przebudowy ulicy Krzymińskiego
Poniedziałek,     23 / 01 / 2017
Niebawem ruszy przebudowa ulicy Krzymińskiego
Poniedziałek,     23 / 01 / 2017

O planowanej dużej inwestycji na osiedlu Rąbin rozmawiano podczas spotkania z mieszkańcami. Z zaproszenia Prezydenta skorzystało kilkudziesięciu mieszkańców, którzy oglądali projekt przebudowy prezentowany przez projektanta.

- Przebudowa tej ulicy jest niezbędna. Ta inwestycja powstaje dla was, więc proszę o społeczny nadzór nad nią – apelował do mieszkańców okolicznych bloków obecny na spotkaniu Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

W spotkaniu brał udział również radny Jarosław Kopeć, który przez 2 lata walczył o remont inwestycji, aż wreszcie jej plan znalazł się w tegorocznym budżecie miasta.

Mieszkańcy najwięcej pytań mieli do projektanta w związku z usytuowaniem miejsc parkingowych, pomysłem na odwodnienie ulicy oraz przebiegiem chodników i lokalizacją progów zwalniających.

Kilkanaście nowych wpustów do kanalizacji deszczowej powinno rozwiązać problem zalewania ulicy.

Nie wiadomo, czy zostanie uwzględniony głos o zakaz wjazdu samochodów dostawczych na ulicę Krzymińskiego. W tej materii mieszkańcy nie byli jednogłośni. Jedni domagali się wprowadzenia ograniczenia, a inni zauważali, że jakoś trzeba dowozić towar do znajdujących się tam sklepów.

Gruntowny remont ul. Krzymińskiego odbędzie się najprawdopodobniej latem, aby zminimalizować uciążliwości dla działających obok placówek oświatowych. Przetarg w tej sprawie ma zostać ogłoszony wiosną.

Remont ulicy ma objąć nie tylko nawierzchnię. Po zakończeniu inwestycji znajdzie się przy niej 170 miejsc postojowych, będą też nowe chodniki oraz progi zwalniające, w tym wyniesione skrzyżowanie obok hali widowiskowo-sportowej spełniające tę rolę.

Prezydent Ryszard Brejza przyjął również propozycję zmian w oświetleniu, którą złożyli na spotkaniu mieszkańcy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 26-05-2018
Dziś imieniny
Eweliny, Jana, Pawła
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: