Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Półtora tysiąca nowych drzew i krzewów w mieście
Czwartek,     12 / 01 / 2017

Zakończono operację nasadzeń nowych drzew i krzewów w Inowrocławiu. W ostatnich tygodniach na skwerach oraz poboczach ulic pojawiło się blisko półtora tysiąca nowych roślin.

Drzewa i krzewy pojawiły się, między innymi, przy ul. Prymasa Józefa Glempa, 59 Pułku Piechoty, Toruńskiej, w Solankach, na cmentarzu komunalnym, na skwerze obok zakładów chemicznych w Mątwach oraz terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 16 i na Błoniach.

Jak czytamy w umowie, cel nasadzeń to, między innymi, przeciwdziałanie erozji wietrznej i wodnej oraz przyczynienie się do poprawienia bilansu wodnego i klimatu lokalnego, a także ochrona przed hałasem oraz zanieczyszczeniami komunikacyjnymi i przemysłowymi.

Łączny koszt nasadzeń wyniósł 120 tysięcy złotych, z czego 70 tys. zł Inowrocław otrzymał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a pozostała kwota została wyasygnowana z budżetu Miasta.

- Od lat staramy się, żeby miasto było coraz bardziej zielone. Dlatego też co roku w Inowrocławiu przybywa drzew i krzewów. Przecież przyroda to nasze wspólne dobro. Na ten cel zdobywamy solidne zewnętrzne wsparcie finansowe – zauważa Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza.

Miasto będzie podejmowało starania, aby uzyskiwać kolejne dofinansowania na nasadzenia w tym roku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 26-05-2018
Dziś imieniny
Eweliny, Jana, Pawła
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: