Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Ruszyło przyjmowanie wniosków na Kartę Inowrocławianina
Poniedziałek,     02 / 01 / 2017

Od dziś w ratuszu oraz kilku innych punktach można składać wnioski o wydanie Karty Inowrocławianina. Dzięki niej będzie można otrzymać ulgi w kilku miejskich instytucjach. A to dopiero początek.

O 20 procent mniej za bilety miesięczne, wejście na basen lub lodowisko będą płacić posiadacze Karty Inowrocławianina. Przysługiwała im będzie również 20-procentowa zniżka na imprezy organizowane przez Kujawskie Centrum Kultury.

Dziś w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta, siedzibie InLOT (ul. Królowej Jadwigi 3), Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozpoczęto przyjmowanie wniosków na kartę. Już pierwszego dnia pojawili się mieszkańcy, którzy złożyli wnioski lub zabrali je do wypełnienia w domu i złożą później.

To nowy pomysł miasta na zwiększenie dostępności do usług miejskich instytucji, poprawę warunków życia oraz poszerzenie oferty możliwości spędzania wolnego czasu.

Warunkiem otrzymania karty jest zamieszkanie na terenie Miasta Inowrocławia i rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych albo podatku rolnego z tytułu prowadzonego gospodarstwa w tutejszym Urzędzie Skarbowym.

- W ten sposób staramy się zachęcić wszystkie osoby związane z Miastem i korzystające z jego usług, do składania deklaracji z tytułu podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, jako jego mieszkańcy. Środki z tych podatków zasilą budżet miasta, z którego finansowane są usługi publiczne – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Na razie zniżki dotyczą tylko instytucji miejskich, ale mile widziane są propozycje ze strony tutejszych przedsiębiorców – właścicieli restauracji, sklepów itp. W uchwale dotyczącej powstania Karty Inowrocławianina jest bowiem zapis, że partnerem w realizacji projektu może być sektor prywatny, który może przyłączyć się na podstawie odrębnego porozumienia. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mieli możliwość nie tylko zwiększenia liczby klientów, ale też sporej promocji.

Aby wypełnić wniosek o wydanie Karty Inowrocławianina, należy do punktu jego składania dostarczyć kopię pierwszej strony zeznania PIT-a oraz przekazać do wglądu dowód osobisty. Można też składać wnioski o karty dla swoich dzieci lub podopiecznych.

Na początek w „Karcie Inowrocławianina”:

- do 20 procent zniżki od obowiązujących cen przy zakupie biletów terminowych imiennych uprawniających do przejazdu komunikacją miejską na terenie Miasta Inowrocławia

- 20-procentowa zniżka od obowiązujących cen przy zakupie biletów jednorazowych lub karnetów na obiektach administrowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji objętych cennikami

- bezpłatne wejście na taras widokowy tężni solankowej;

- 20-procentowa zniżka od obowiązujących cen na zakup biletu uprawniającego do korzystania z oferty Kujawskiego Centrum Kultury

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 21-04-2018
Dziś imieniny
Jarosława, Konrada, Selmy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: