Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Radni nie wzięli udziału w głosowaniu nad obniżeniem pensji prezydentowi Inowrocławia
Czwartek,     28 / 06 / 2018

W związku z decyzją rządu dot. obniżenia wynagrodzeń władzom samorządowym, poddano pod głosowanie uchwałę o ustaleniu wynagrodzenia prezydentowi Inowrocławia. Wszyscy inowrocławscy radni odmówili udziału w głosowaniu.

Po ujawnieniu faktu przyznania sobie i innym członkom rządu kilkudziesięciotysięcznych nagród przez premier Beatę Szydło, a co za tym idzie poważnym kryzysie wizerunkowym partii rządzącej, prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział obniżenie zasadniczego wynagrodzenia wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także starostów i marszałków województw o ok. 20%.

Wysokość wynagrodzenia prezydentów miast, burmistrzów i wójtów ustają radni, ale muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa określających m.in. minimalne i maksymalne limity wynagrodzenia zasadniczego, maksymalnego poziomu dodatku funkcyjnego czy wysokość dodatku specjalnego pracowników zatrudnionych na podstawie wyboru. Zmiany tych wartości będą obowiązywały od 1 lipca br.

Przed dyskusją i głosowaniem Prezydent zwrócił się do radnych:  „Zaszczytną funkcję prezydenta pięknego Inowrocławia będę sprawował bez względu na wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Oświadczam, że niezależnie od wyników głosowania, nie ulegnę żadnemu szantażowi finansowemu kierowanemu z Warszawy. To przede wszystkim jeszcze mieszkańcy Inowrocławia rozliczają swojego prezydenta. To mieszkańcy Inowrocławia mają prawo decydować o losach swojego miasta, a nie jakiś polityk z tylnego fotela. I miejmy nadzieję, że tak pozostanie”.

Prezydent Ryszard Brejza nigdy nie uczestniczył w tej części obrad radnych, w której przedmiotem dyskusji było jego wynagrodzenie. Konsekwentnie i tym razem opuścił salę obrad.

Po dyskusji, żaden radny, bez względu na swoją przynależność partyjną nie wziął udziału w głosowaniu. W ten sposób niespodziewanie uchwała nie została przyjęta.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Środa, 19-09-2018
Dziś imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: