Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Taksówka dla inowrocławskich seniorów
Środa,     31 / 01 / 2018

Inowrocławianie w podeszłym wieku będą mogli korzystać z taksówek w celu załatwienia najpilniejszych spraw na terenie miasta, jak choćby dotarcia do lekarza czy urzędu. Zapłaci za to samorząd. Szacuje się, że z projektu skorzysta kilkuset mieszkańców. Miasto wprowadzi w najbliższym czasie projekt „Taksówka dla seniorów”.

„Taksówka dla seniorów” to kolejna inicjatywa Miasta Inowrocławia obok „Koperty życia” i bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, realizowana z myślą o ludziach starszych. Projekt za cel stawia sobie ułatwienie seniorom bezpośrednich kontaktów z urzędami np. Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym, Zakładem Ubezpieczeniem Społecznych, które mają siedzibę w Inowrocławiu. To także możliwość bezpośrednich kontaktów ze specjalistycznymi placówkami medycznymi (badania, wizyty specjalistyczne) oraz możliwość odwiedzenia miejsc pochówku bliskich.

- Każdy mieszkaniec Inowrocławia, który ukończył 70. rok życia będzie mógł skorzystać z trzech bezpłatnych przejazdów w trakcie trwania projektu. Seniorzy będą mogli dojechać spod samego domu do wskazanego przez siebie celu na terenie Inowrocławia – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski.

Szacuje się, że w projekcie, który będzie trwał 6 miesięcy, weźmie udział około 300 osób, a wykonanych zostanie tysiąc kursów. Miasto przeznaczy na opłacenie kursów 25 tysięcy złotych.

- Mogę z zadowoleniem powiedzieć, że jeżeli radni zaakceptują wydatki na ten cel, będziemy pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, które wprowadza tego typu udogodnienie dla seniorów – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Seniorzy będą mogli skorzystać z taksówki 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w godz. 7.00-18.00.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 23-01-2019
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: