Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław z przyszłorocznym budżetem
Wtorek,     19 / 12 / 2017

Radni zatwierdzili dokument, który w kolejnym roku będzie najważniejszym dla miasta. To przyszłoroczny budżet, w którym zapisano, jakie inwestycje będą realizowane w 2018 r., jakie będą ogólne dochody Inowrocławia, a jakie jego wydatki.

Szacuje się, że w 2018 roku dochody miasta wyniosą 361,2 mln zł, a wydatki 387,9 mln zł.

Nadchodzący rok, o czym już informowaliśmy, będzie dla Inowrocławia rekordowym. Dotąd nie zdarzyło się bowiem, aby wydatki inwestycyjne były tak wysokie. Wyniosą 100 milionów złotych.

Najważniejsze przyszłoroczne wydatki to zakup 16 nowoczesnych, ekologicznych autobusów dla MPK, przy 85-procentowym dofinansowaniu unijnym oraz inwestycje drogowe warte ponad 30 milionów złotych. Przebudowana zostanie ul. Magazynowa, powstanie też tunel do dworca PKP, a plac przed nim będzie wyremontowany.

W planach jest budowa łącznika ulic Toruńskiej i Szymborskiej oraz przebudowa i rozbudowa ulic: Błonie, NMP, Andrzeja, Transportowca, Wachowiaka, Bocznej, Zielnej, Łubinowej, Dąbrówki, czy Cichej. Przy wielu z tych ulic zaplanowano także ścieżki rowerowe.

Blisko 2 mln zł przeznaczono na akcje dożywiania dzieci w szkołach, a obejmie ona około 3800 uczniów. 2,2 mln zł będzie kosztowało funkcjonowanie 12 świetlic szkolnych. W planach wydatków jest też budowa nowych placów zabaw i doposażanie już istniejących.

Ponad 6,6 mln zł z budżetu będzie przeznaczone na oświetlenie miasta, w tym modernizację  realizowaną z dofinansowaniem UE.

- Mamy zabezpieczone środki na to, aby Inowrocław był miastem bezpiecznym, aby Inowrocław był miastem zielonym i aby Inowrocław był miastem coraz piękniejszym. Głęboko wierzę, że tak będzie – powiedział Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza – Jeżeli czegoś nie zdążymy zrobić do końca roku, to z pewnością skończymy w następnym, bo plan mamy bardzo ambitny – podsumowuje.

Podczas XXXVI Sesji Rady Miejskiej przyjęto także Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta Inowrocławia na lata 2018 – 2031. - Z wieloletniej prognozy finansowej wynika, że miasto ma potencjał, aby realizować ambitne zadania – zapewniła Grażyna Filipiak, skarbnik miejski.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 23-01-2019
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: