Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Inowrocławska obwodnica z medalem
Wtorek,     12 / 12 / 2017

Kierowcom służy od pół roku, a teraz okazało się, że obwodnica Inowrocławia jest wzorem dla innych, gdyż zdobyła główną nagrodę w konkursie Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa.

Kilkunastokilometrową trasę okalającą miasto zgłoszono w konkursie „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2017” do kategorii „Budownictwo użyteczności publicznej/budownictwo inżynieryjne”. Okazało się, że nie miała ona sobie tam równych i 17-osobowa kapituła konkursu uznała, że zasługuje na Grand Prix.

- Nie miałem nigdy wątpliwości co do sensu walki o tę inwestycję, ale nie podejrzewałem, że tak znamienite grono specjalistów uzna ją za wzór, bo tak należy przecież odbierać to wyróżnienie. To kolejny dowód na to, że inowrocławianie mogą być dumni z efektu swojej wieloletniej walki o obwodnicę – ocenia Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Pierwszy, nagrodzony etap obwodnicy Inowrocławia ma długość 19 kilometrów i został oddany do użytku w lipcu tego roku. Obecnie trwają przygotowania do budowy tzw. łącznika.

Przypomnijmy również, że dziś w Inowrocławiu zostanie rozstrzygnięty inny, pokrewny, ale już typowo lokalny plebiscyt – Mister Budownictwa.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 18-08-2018
Dziś imieniny
Bogusława, Bronisława, Ilony
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: