Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Rusza budowa łącznika obwodnicy
Czwartek,     05 / 10 / 2017

Jeszcze w tym miesiącu mają rozpocząć się prace na budowie tzw. łącznika inowrocławskiej obwodnicy. Zakończenie budowy kilkukilometrowej trasy ma nastąpić za dwa lata.

Wygląda na to, że wieloletnia batalia mieszkańców o „wygonienie” ciężarówek z Inowrocławia dobiega wreszcie końca.

- Oznakowano drzewa przeznaczone do wycinki, uzgadniane są ostatnie pozwolenia oraz trwają dalsze prace projektowe. Dodatkowo na omawianym odcinku przebadano wszystkie stanowiska archeologiczne i przejęto już wszystkie grunty pod inwestycję. Ułatwi to niewątpliwie i przyspieszy wykonawcy prowadzenie prac na budowie – czytamy w komunikacie bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z rozpoczynającymi się robotami, kierowcy mogą spodziewać się w najbliższym czasie utrudnień na drodze pomiędzy Borkowem i Gnojnem, a w późniejszym okresie również na drodze krajowej nr 25.

- Rozpoczęcie budowy łącznika to znakomita wiadomość dla wszystkich mieszkańców. Już za dwa lata z Inowrocławia zostanie wyprowadzony cały ruch tranzytowy. Nie będzie ciężarówek, smrodu spalin oraz pękających ścian w domach. Znając fachowość wykonawców, jestem przekonany, że ta inwestycja zostanie ukończona znacznie szybciej – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że rozstrzygnięciu przetargu na budowę łącznika towarzyszyły duże naciski ze strony włodarza oraz posła Krzysztofa Brejzy, którzy na początku roku domagali się od rządu zwiększenia zaplanowanej na inwestycję kwoty o 5 mln zł, która umożliwiłaby rozstrzygnięcie przetargu. Starania te odniosły skutek i dopiero wtedy przetarg został rozstrzygnięty.

5-kilometrowa trasa zostanie za 2 lata włączona w 19-kilometrową obwodnicę. Inwestycja zakłada budowę jednego węzła drogowego („Sławęcinek”), pięciu obiektów inżynierskich, w tym dwóch nad liniami kolejowymi, a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych.

Jej koszt to blisko 94 miliony złotych. Wykonawcą będzie konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. To firmy, które zbudowały także poprzedni odcinek trasy.

fot. archiwum GDDKiA

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Czwartek, 16-08-2018
Dziś imieniny
Joachima, Nory, Stefana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: