Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław wciąż przyjazny rowerzystom
Środa,     27 / 09 / 2017

Na ręce Prezydenta Ryszarda Brejzy złożono wyróżnienie, które niedawno otrzymało Miasto w konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. Potwierdza ono wieloletnie starania o stworzenie jak najlepszej bazy dla turystyki rowerowej.

Przez komisję kolejnej już edycji ogólnopolskiego konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, zostały docenione inwestycje i działania podejmowane w Inowrocławiu na rzecz promocji turystyki rowerowej.

W mieście powstają nowe odcinki ścieżek rowerowych, miejsca postojowe, oznakowywane są trasy rekreacyjne dla jednośladów, w tym roku otwarto wypożyczalnię rowerów, odbywają się imprezy dedykowane miłośnikom dwóch kółek.

Inowrocław otrzymał wyróżnienie w kategorii gmin miejskich od 50 do 100 tysięcy mieszkańców. Podobnym Miasto zostało uhonorowane rok temu.

Wyróżnienie przywieźli wczoraj do Inowrocławia Henryk Zajączkowski i Bogdan Lipiński z kruszwickiego PTTK, którzy gościli ostatnio w Kielcach na Międzynarodowych Targach Rowerowych, podczas których wręczano wyróżnienia.

- Cieszę się, że otrzymaliśmy takie wyróżnienie drugi rok z rzędu. Oznacza to bowiem, że nasze starania o uczynienie Inowrocławia miastem jak najbardziej przyjaznym rowerzystom są zauważane i doceniane. Obiecuję, że to nie jest nasze ostatnie słowo i sieć ścieżek rowerowych w mieście będzie systematycznie rozbudowywana – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 20-10-2018
Dziś imieniny
Ireny, Kleopatry, Witalisa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: