Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Młodzi radni podsumowali działalność
Środa,     27 / 09 / 2017

- To była udana kadencja, a praca w radzie to była niezła życiowa przygoda oraz szkoła demokracji, w czasie której wiele się nauczyliśmy –oceniali członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej Inowrocławia podczas dzisiejszego spotkania. Spotkali się w tym składzie po raz ostatni.

Kilkoro radnych kończy szkoły ponadgimnazjalne, więc już nie będzie mogło zasiadać w tym gremium. Inni zapewne wystartują w wyborach, które zaplanowano na koniec października.

- Młodzieżowi radni ostatniej kadencji to była zgrana, niezwykle aktywna grupa młodych ludzi, którzy nie tylko włączali się w wiele inicjatyw, ale również kreowali ciekawe wydarzenia. Swoim następcom pozostawili wysoko zawieszoną poprzeczkę. Dziękuję im za ten bardzo udany rok – ocenia Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, to włodarz był pomysłodawcą powstania młodzieżowego samorządu. Powstał on jako jeden z pierwszych w Polsce i pierwszy w naszym województwie. Miniona kadencja była już 14.

Oto jej podsumowanie autorstwa przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej Inowrocławia Weroniki Burak:

Zaraz na początku kadencji troje przedstawicieli miało okazję wraz z Panem Prezydentem wziąć udział w programie TVP Bydgoszcz „Samorządni”, który był podsumowaniem dwóch ostatnich lat działań w naszym regionie oraz prognozą na kolejne lata.

Kolejną akcją przez nas zorganizowaną była wizyta w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu. Nasz święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami obdarowali przebywających na oddziale dziecięcym pacjentów małymi drobiazgami. Spędziliśmy z nimi także trochę czasu grając w różne gry i tworząc mapę prezentów.

Tego samego dnia braliśmy także udział w Mikołajkach organizowanych na inowrocławskim Rynku, gdzie nasze radne pomagały Mikołajowi w wypisywaniu dyplomów dla dzieci.

W grudniu odbyło się także spotkanie świąteczno-noworoczne, aby pożegnać rok 2016. Odwiedziliśmy Panią Rozalię, mieszkankę Mątew, dla której przygotowaliśmy paczki świąteczne.

Zaangażowaliśmy się także w wolontariat podczas Pierwszego Orszaku Trzech Króli w naszym mieście.

W styczniu nasi radni odwiedzili podopiecznych Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa przystań” u których byliśmy także w zeszłym roku i przyjęli nas równie ciepło. Dodam, że jesteśmy tam bardzo mile widziani, gdyż podopieczni bardzo lubią grać z młodymi osobami w różnego rodzaju gry logiczne. Otrzymali oni również laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, które zebraliśmy organizując drugą edycję tego konkursu w szkołach podstawowych. Rozdawaliśmy laurki również na ulicach naszego miasta. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w ratuszu, gdzie wręczyliśmy nagrody zwycięzcom, co było dla nich ogromnym przeżyciem.

Nie obyło się również bez pomocy podczas szóstej już edycji „Walentynek do nieba”. Z tej okazji zorganizowaliśmy drugą edycję naszego konkursu na walentynkowe selfie.

W marcu rozpoczęliśmy oficjalne przygotowania do 2. edycji Festiwalu Młodych w naszym mieście. W tym miesiącu także wybraliśmy jury do udziału w 15. Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”. Wręczyliśmy nagrody w kategorii najlepsza aktorka, najlepszy aktor oraz najlepsza grupa teatralna.

Nasi radni pomagali także podczas organizowania Dni Inowrocławia. 23 czerwca uczciliśmy zakończenie roku szkolnego na inowrocławskim Rynku, gdzie jako pierwsza para tańczyliśmy belgijkę. Stanowiło to jednocześnie pierwszą część 2. edycji Festiwalu Młodych. Po południu zaprosiliśmy inowrocławian do nowej części Parku Solankowego, gdzie mieli okazję zmierzyć się z konkursem toczenia beczek, ale także wziąć udział w pikniku rodzinnych organizowanym przez Lokalną Grupę Działania.

Reprezentanci naszej rady wzięli udział w konferencji, poświęconej realizacji młodzieżowych projektów i wymianie doświadczeń z radnymi z Gliwic, Bydgoszczy, Torunia, Warszawy, Włocławka, Łodzi oraz Piaseczna.

Na wniosek młodych mieszkańców osiedla Mątwy skierowaliśmy prośbę do Pana Prezydenta o podjęcie prac remontowych na boisku przy ul. Dyngusowej.

Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego, w którym wzięliśmy udział. Dowiedzieliśmy na czym program polega, kto może składać wnioski i w jakiej formie. Swoją wiedzę na ten temat z pewnością będziemy przekazywać innym mieszkańcom miasta.

Radni pomagali również w organizacji „Solankowego Koszmaru”. Nie zabrakło ich również podczas Festynu Rodzinnego organizowanego przez Bibliotekę Miejską, Kujawskie Centrum Kultury oraz Franciszkanów parafii Świętego Krzyża, który nosił nazwę „Od podziemi do gwiazd”.

W ostatnim czasie radny Bartosz Kujawa wziął udział w programie telewizyjnym „Region Pełen Lata” gdzie reprezentował Młodzieżową Radę Miejską.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Niedziela, 21-10-2018
Dziś imieniny
Celiny, Hilarego, Janusza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: