Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Prezydenckie stypendia dla zdolnych inowrocławian
Wtorek,     26 / 09 / 2017

Czworo inowrocławskich licealistów odebrało dziś od Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy potwierdzenie otrzymania stypendium. Wszyscy zgodnie przyznają, że pieniądze pomogą im w dalszej edukacji.

Wszyscy młodzi studenci ukończyli I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza. Na tym podobieństwa się kończą. Dwoje wybrało bowiem do studiowania toruński UMK (kulturoznawstwo i prawo), a pozostali Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Politechnikę Warszawską.

- Studiowanie w dużym mieście to spore wydatki. Stypendium w jakimś stopniu pomoże kolejnym uzdolnionym inowrocławianom w dalszej nauce. Liczę, że już za kilka lat będziemy z tymi stypendystami wspólnie cieszyć się z ich naukowych tytułów – mówi Prezydent Ryszard Brejza, który na spotkaniu ze stypendystami życzył im pomyślnego studiowania.

Stypendia przyznane zostały po raz 15. Przez najbliższy rok młodzi ludzie będą otrzymywali po 500 zł miesięcznie.

Prezydent Miasta Inowrocławia przyznaje stypendia od 2003 roku. Otrzymują je studenci rozpoczynający naukę na studiach stacjonarnych. O wsparcie mogą ubiegać się osoby, które na stałe zamieszkują na terenie Inowrocławia, nie przekroczyły 25. roku życia, a średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 80 % minimalnego wynagrodzenia za pracę. Stypendystami mogą zostać absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zostali wpisani na listę studentów studiów stacjonarnych szkoły wyższej w Polsce i wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 20-10-2018
Dziś imieniny
Ireny, Kleopatry, Witalisa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: