Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Nasza komunikacja w centrum zainteresowania mediów
Środa,     09 / 08 / 2017

Pionierskie doświadczenia Inowrocławia w dziedzinie ekologicznego transportu miejskiego skutkują zainteresowaniem mediów. Dziś w mieście kręcono materiał do filmu o autobusach hybrydowych.

Dokument na temat autobusów Volvo wykorzystujących napęd hybrydowy przygotowuje agencja informacyjna Newseria. Dziś jej ekipa gościła w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym oraz w ratuszu.

Reporterzy przyznali, że wybrali Inowrocław jako miasto posiadające największą liczbę takich pojazdów w Polsce.

- Jako miasto uzdrowiskowe zwracamy szczególną uwagę na środowisko. Zakup tych autobusów był kolejnym, bardzo duży krokiem w kierunku jego poprawy. Chcę, aby Inowrocław był pierwszym miastem w Polsce, który dysponuje kompletnie ekologicznym taborem. To inwestycja nie tylko wspierająca uzdrowisko, ale także inwestycja w zdrowie naszych mieszkańców, którzy nie będą wdychali tylu spalin – deklaruje Prezydent Miasta Ryszard Brejza.

Dwa lata temu na ulice Inowrocławia wyjechało 12 nowoczesnych autobusów - dwa z napędem elektrycznym i dziesięć z hybrydowym. Staliśmy się tym samym pierwszym miastem europejskim, w którym połowę taboru autobusowego stanowiły pojazdy o napędzie hybrydowym (elektryczno-spalinowym) i elektrycznym. Trwają przygotowania do zakupu kolejnych takich pojazdów.

Te zmiany są zauważalne nie tylko przez media. Niedawno informowaliśmy, że Inowrocław został przedstawiony w raporcie „Zrównoważony transport miejski. Wymiana doświadczeń między Szwecją a Polską” jako jedno z trzech polskich miast, które bardzo dobrze realizują założenia nowoczesnego, przyjaznego środowisku, transportu miejskiego.

Twórcy raportu opisali Inowrocław jako miasto, które zwraca szczególną uwagę na wykorzystanie ekologicznego transportu miejskiego jako najlepszej alternatywy dla transportu indywidualnego. Oprócz inwestycji w nowoczesny tabor komunikacji miejskiej, doceniono również przeznaczanie środków na budowę i przebudowę dróg. Dzięki takim działaniom mieszkańcy Inowrocławia są w mniejszym stopniu narażeni na negatywne skutki hałasu komunikacyjnego.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 21-07-2018
Dziś imieniny
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: