Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Miasto funduje nowy sprzęt strażakom
Piątek,     04 / 08 / 2017

Kilka kompletów sprzętu ochrony dróg oddechowych zostanie kupionych za 50 tysięcy złotych, które Miasto przekazało inowrocławskim strażakom.

Strażacy, niemal podczas każdej akcji, są narażeni na wdychanie niebezpiecznych substancji. Dlatego koniecznie muszą korzystać z ekwipunku, który chroni ich zdrowie.

Na taki komplet składają się automat oddechowy, butla, maska, reduktor ciśnienia i kilka innych elementów.

- Używane przez nas obecnie aparaty mają ponad 20 lat. Problem jest ogólnokrajowy, bowiem firma, która dotąd produkowała części zamienne do nich, przestaje to robić. Nie mając części, nie możemy dokonać przeglądu okresowego, który musimy robić co 3 lata – wyjaśnia szef sekcji kwatermistrzowsko-technicznej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu asp. inż. Marcin Brykała.

W związku z tymi problemami, Miasto zawarło niedawno umowę z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, w ramach której jednostce przekazanych zostało 50 tysięcy złotych.

Za tę kwotę do końca roku zakupionych zostanie kilka, najprawdopodobniej siedem, kompletów sprzętu ochrony dróg oddechowych.

- Wszyscy w Inowrocławiu podziwiamy naszych strażaków i jesteśmy im wdzięczni za to, że w chwilach zagrożenia życia możemy liczyć na ich pomoc. Strażak, pomagając innym, ryzykuje również swoim życiem i potrzebuje nowoczesnego sprzętu oraz środków ochrony. Na taki cel muszą się znaleźć pieniądze – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 21-07-2018
Dziś imieniny
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: