Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Sadzonki za posegregowane odpady
Czwartek,     18 / 05 / 2017

Wciąż trwa kampania „Zielony Inowrocław”. W jej ramach za tydzień będzie można wymieniać posegregowane odpady na sadzonki roślin. W poniedziałek rozpocznie się też tzw. letnia obsada kwiatowa.

Akcja wymiany posegregowanych odpadów na sadzonki będzie miała miejsce 27 maja w godzinach 10.00-13.00 na terenie Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych przy ul. Bagiennej 77.

- Jej celem jest promowanie postaw ekologicznych mieszkańców. Ma ona również przypomnieć mieszkańcom o możliwości dostarczenia odpadów do Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych, a tym samym w konsekwencji do zapobiegania tworzeniu się dzikich wysypisk śmieci i podrzucaniu odpadów w mieście – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Witkowska.

Posegregowane odpady w postaci papieru, albo szkła, lub też plastiku muszą wypełniać minimum jeden 120-litrowy worek. Mogą być to również elektrośmieci, albo odpady wielkogabarytowe

Osobie, która przekaże posegregowane odpady, przysługują do wyboru dwie sadzonki roślin jednorocznych lub 1 sztuka tui. Wszystko, oczywiście, do momentu wyczerpania przygotowanych sadzonek, których przygotowano 300.

Regulamin akcji można znaleźć na stronie internetowej Miasta www.inowroclaw.pl (zakładka Zielony Inowrocław). Szczegóły można otrzymać także mailowo pod adresem:

Przyszłotygodniowa akcje nie będzie jedynym akcentem zainaugurowanej miesiąc temu kampanii. W ramach „Zielonego Inowrocławia” w poniedziałek rozpocznie się letnia obsada kwiatów na terenie Miasta, w tym w Solankach.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Wtorek, 22-05-2018
Dziś imieniny
Emila, Neleny, Romy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: