Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Święto Książki na BOGATO!
Piątek,     21 / 04 / 2017

Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zapraszają na pełne atrakcji obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

23 kwietnia 2017 r. (niedziela)

Od godz. 12.00 – Pijalnia Wód-Palmiarnia INOWROCŁAWIANKA

• QUIZ Z NAGRODAMI - pierwszych 30 osób, które dokonają zakupu w Pijalni, będą miały możliwość wzięcia udziału w losowaniu pytań związanych z literaturą i Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Każda poprawna odpowiedź WYGRYWA!

• TOP 3 NAJLEPSZYCH TYTUŁÓW KSIĄŻEK – happening czytelniczy. Klienci Pijalni będą mogli wypisać - na dużych kartach papieru - tytuły książek swoich ulubionych autorów. Celem akcji jest stworzenie listy trzech najpopularniejszych tytułów.

• W ROKU CONRADA ZBIERAMY CONRADA – akcja bookcrossingowa. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia przynosić na regał „Książka na wymianę" tytuły autorstwa Józefa Conrada Korzeniowskiego.

24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek)

SPOTKANIA AUTORSKIE:

• 10.00 - Oddział dla Dzieci "Tajemniczy Ogród" (ul. Kilińskiego 16)

EWA NOWAK - pedagog-terapeuta, pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

• 18.00 – Salonik Literacko-Artystyczny (ul. Kilińskiego 16)

MAGDALENA WITKIEWICZ - bestsellerowa pisarka. Autorka m.in. "Szkoły żon", "Opowieści niewiernej" i "Cześć, co słychać?". BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI są już do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych. UWAGA! KONKURS! Każdy, kto wpisze na wejściówce (po dowolnej stronie) swoje imię i nazwisko, przyniesie ją ze sobą na spotkanie i wrzuci do szklanej kuli, będzie miał możliwość wygrania 1 z 3 książek Autorki!

16.30 - „Kącik Czytelniczy” przy Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16)

PRACOWNIA LITERACKO-ARTYSTYCZNA - świąteczne wydanie cyklicznych spotkań prowadzonych przez poetę, Michała Siewkowskiego.

11.00 – 17.00 - Rynek

DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI - kiermasz używanych książek w bardzo atrakcyjnych cenach!

KSIĄŻKA TO..., CZYTANIE TO... - happening plastyczny. Uczestnicy akcji będą mogli napisać na specjalnie przygotowanych na ten dzień brystolach, czym są dla nich: książki i czytanie.

CAŁY DZIEŃ

• MAM JAZDĘ NA CZYTANIE - odtwarzanie fragmentów literatury polskiej i zagranicznej

• KSIĄŻKA W QR - odtwarzanie fragmentów literatury polskiej i zagranicznej na wybranych przystankach autobusowych (po zeskanowaniu telefonem kodu QR z tablicy z rozkładem).

• W FILII NR 7 - promocja „książkowych walentynek”, czyli obdarowywania bliskich książkami i różami, świąteczne zakładki "róże" dla czytelników, balony i naklejki promujące czytanie dla dzieci, prezentacja filmu „Latające książki pana Morrisa Lessmore” połączona z rozmową na temat magii książek i czytania, „Mannequin Challange z Książką”.

Współorganizatorzy: Kujawskie Centrum Kultury, OSiR Inowroaw, Pijalnia Wód-Palmiarnia INOWROCŁAWIANKA, Drukarnia POZKAL, MPK Inowrocław.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Wtorek, 22-05-2018
Dziś imieniny
Emila, Neleny, Romy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: