Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Biała sobota w rąbińskiej szkole
Środa,     16 / 05 / 2018

19 maja po raz dziewiętnasty w Szkole Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu odbędzie się akcja promująca zdrowy styl życia pod hasłem „Biała sobota”. Celem akcji jest uświadomienie uczniom i społeczności lokalnej odpowiedzialności za własne zdrowie i możliwości wpływania na stan swojego zdrowia.

Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań krwi, pomiarów ciśnienia krwi, glukozy, tkanki tłuszczowej, wagi ciała i wzrostu oraz z porad lekarskich.

Odbędą się pogadanki i prelekcje na temat udzielania pierwszej pomocy, pielęgnacji ciała, opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej, profilaktyki uzależnień i honorowego krwiodawstwa.

Uczniowie po kierunkiem nauczycieli dokonają prezentacji na przygotowanych przez siebie stoiskach na tematy: „Świadome odżywianie- podstawą sukcesu zdrowia i aktywności fizycznej”, „Papierosie mam cię w nosie”, „Zioła, które leczą”, „Dbam o serce!”, „Polskie produkty w UE”, „Czasopisma o tematyce prozdrowotnej”, „Profilaktyka uzależnień”, „Żywność a nasz rozwój”, „Świat witamin”, „Wpływ sportu na nasz rozwój”, „Woda źródłem życia”.

Dzieci z przedszkoli „Słoneczko” oraz „U Natalki i Kubusia” uświetnią akcję występami propagującymi zdrowy tryb życia.

Podczas imprezy zostaną wręczone nagrody i dyplomy uczniom szkół podstawowych Inowrocławia biorących udział w konkursie prozdrowotno- ekologicznym przeprowadzonym we wcześniejszym terminie.

Honorowym patronem „Białej Soboty” jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Akcja uzyskała wsparcie instytucji: Urząd Miasta Inowrocławia, Flandria, Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Inowrocławiu, PCK oraz lekarza Jana Lesikowskiego a organizatorami imprezy są Janina Greń i Agnieszka Undrul.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 24-01-2019
Dziś imieniny
Felicji, Roberta, Sławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: