Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Podpisanie umowy na budowę łącznika obwodnicy Inowrocławia
Czwartek,     10 / 08 / 2017

Prezydent Ryszard Brejza uczestniczył w podpisaniu umowy na budowę łącznika obwodnicy Inowrocławia. Przypomnijmy, że gdyby nie intensywne działania Prezydenta oraz Posła Krzysztofa Brejzy, ta opóźniana inwestycja mogłaby zniknąć z rządowych planów.

Umowę podpisali Dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Prezes ZarząduPrzedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A.(lider).

 

- Cieszę się, że 3 lata temu miałem okazję uczestniczyć w podpisaniu umowy dotyczącej budowy obwodnicy, którą zakończono przed terminem. Wierzę, że również łącznik zostanie oddany przed terminem, bo jego wykonanie jest w bardzo dobrych rękach czyli firm Kobylarnia i Mirbud, a podwykonawcy są z terenu Inowrocławia - mówi Prezydent Ryszard Brejza.

 

Przypomnijmy, że decyzję o budowie łącznika po wcześniejszym przejęciu gruntów i opracowaniu dokumentacji podjął w 2014 roku rząd premier Kopacz. Zabezpieczono wówczas około 120 mln zł na ten cel. Rząd premier Szydło po kilku miesiącach zastanawiania się zezwolił na kontynuowanie rozpoczętego już przetargu ale zmniejszył środki na ten cel o około 30 mln zł. 31 listopada 2016 po otwarciu kopert z ofertami okazało się … że brakuje około 5 mln zł do rozstrzygnięcia przetargu. Prace nad łącznikiem na kilka miesięcy zamarły dopóki nie nagłośnił tej sprawy Poseł Krzysztof Brejza oraz prezydent Inowrocławia który zagroził zorganizowaniem  demonstracji w Warszawie.

-Wynajęcie kilkunastu autokarów to żaden dla nas problem, raz już tam byliśmy - mówi prezydent.

Bardzo szybko okazało się że brakujące środki znalazły się. Zapewnił o tym m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski i nie ma już problemu z rozstrzygnięciem przetargu i podpisaniem umowy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Sobota, 21-07-2018
Dziś imieniny
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: